4. Uluslararası Karikatür Festivali başladı

4. Uluslararası Karikatür Festivali başladı

4. Uluslararası Karikatür Festivali başladı

15 Kasım 2019, Cuma 16:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ADANA,(DHA)- ADANA'da Çukurova Belediyesi tarafından bu yıl 4’cüncüsü düzenlenen Çukurova Uluslararası Karikatür Festivali, yurt dışından ve yurt içinden ünlü çizerlerin katılımıyla başladı. 
Renkli görüntüler ve görkemli bir açılış töreniyle başlayan yurt dışından ve yurt içinden ünlü isimlerin katıldığı festivalin açılışında Çukurova Belediyesi Çöpten Sesler Orkestrası’nın verdiği konser ilgi ile izlendi. Ardından sanatçı konuklarla birlikte festivalin açılışını gerçekleştiren Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 'Ustaların Sergisi' ve '1940’lı Yıllarda Çukurova’da Karikatür' sergilerini gezdi.

ÇUKUROVALI’NIN BEKLENTİSİ YÜKSEK
Sonrasında Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde 'Ercan Akyol’la Karikatüre Yolculuk' adlı kısa film gösterisi yapıldı. Festivalin açılış konuşmasını yapan Başkan Soner Çetin, Çukurova halkının beklentilerini bildiklerini belirterek, “Çukurova halkını olağan belediyecilik hizmetleri ile mutlu edemezsiniz. Çünkü beklentilerinin yüksek olduğunu biliyoruz. Bunun için göreve gelir gelmez kültür ve sanat etkinliklerine ağırlık verdik. Orhan Kemal Edebiyat Festivali’nin ardından bugün uluslararası düzeye gelen karikatür festivalini düzenlendik. Bu yıl bu festivalin 4’üncüsünü gerçekleştiriyoruz” dedi.

'BÜYÜK HEYECAN YAŞIYORUM'
Festivalin onur konuğu karikatürist Ercan Akyol da konuşmasında, “50 yıldır çiziyorum. Sayısız ödül aldım. Ancak en çok Simavi Ödülü aldığım zaman mutlu olmuştum. Şimdi aynı onur ve heyecanı burada yaşıyorum. Bunun anlamı benin için çok büyük” dedi.
Konuşmaların ardından Başkan Soner Çetin, Festivalin Onur Konuğu Ercan Akyol ve Sanatçı Hicabi Demirci’ye plaket verdi.  2 gün sürecek festivalde atölye çalışmaları, paneller ve sunumlar da yer alıyor.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Adana’da hentbol rüzgarı esti