40 bin öğretmene kadro

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Ağustos ayında 40 bin yeni öğretmen ataması yapılacağını açıkladı

08 Haziran 2012, Cuma 14:42
A A
40 bin öğretmene kadro

Van’ın Erciş İlçesi’nde Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Çağrı Merkezi’nin açılışına katılan Bakan Dinçer, atama bekleyen öğretmen adaylarına müjde verdi. Bakan Dinçer, Ağustos ayında 40 bin öğretmen ataması yapılacağını açıkladı.

>> 17 BİN DE MEMUR ALINACAK

Dinçer, "Şubat ayında da 17 bin kadro tahsis etmiştik. Bunu da Doğu ve Güneydoğu için kulandık. Yani bu yıl 57 bin öğretmen kadrosu verilmiş oldu. Bu da Cumhuriyet tarihinde verilmiş en büyük kadrodur. Bunun için Başbakan Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Maliye Bakanlığı tüm imkanlarını zorlayarak bu kadroları verdi" diye konuştu.

BAKAN DİNÇER:"ÇOCUKLARINIZA KARNELERİ YÜZÜNDEN KIZMAYIN"

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, çağrı iletişim merkezinin açılışının ardından Erciş Nezahat Çeçen İlköğretim Okul’nun açılışı ve karne dağıtım törenine katıldı. Velilere seslenen Bakan Dinçer, çocuklarına karnedeki zayıflar nedeniyle kızmamalarını daha çok şefkat göstermeleri gerektiğini söyledi. Bakan Dinçer, "Eğer çocuklarınız zayfı not getirmişse bilinizki o zayıf coçuklarınız zayıfı ve zayıflığı değil. Varsa bir zayflık o bizim eğitim camiyamızın zayıfıdır. Biz onlara ihtiyaç duydukları desteği yeterince vermiş olsaydık, eminim sahip oldukları potansiyel sayesinde zayıf almayacaklardı. Ama karnelerinde iyi not varsa bu onların çabaları, öğretmenlerin çabasıdır. Çocuğun karnesi iyi veya kötü ne olursa olsun bu onun bilgi kapasitesi gibi algılanmaması gerekir" dedi.

Yapılan açıklamaların ardından Bakan Dinçer depremzede öğrencilerin karnelerini verdi. Çocuklarla yakından ilgilenen Bakan Dinçer, onlara karnelerinin yanında da hediye vermeyi ihmal etmedi. Ardından da Erciş Nezahat Çeçen İlköğretim Okulu’nun açılış kurdelasını kesen Bakan Dinçer ve beraberindekiler bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen ’İnci Kefali Kültür ve Sanat Festivali’ne katıldı.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.