40 yaş sonrası yaşanan cilt problemleri

Yaşımız ilerledikçe cildimiz de yıpranmaya ve birçok farklı sorundan etkilenmeye başlıyor. Özellikle de güneşin çok etkili olduğu yaz günlerinde... Estetik Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin 40 yaş sonrası yaşanan cilt problemlerine karşı uyarılarda bulundu.

22 Mayıs 2019, Çarşamba 15:46
A A
40 yaş sonrası yaşanan cilt problemleri

Cildimizi; güneş ışınlarından ve onun oluşturacağı zararlardan bilinçli güneşlenme, güneş koruyucu, şapka kullanma vs. ile korumak ve zararlarını azaltabilmek mümkün.

Cildimizde özellikle 40 yaş ve sonrasında oluşan ince kırışıklıklardan, oluşmanın başlangıç döneminde gerçekleştirebileceğiniz Dolgu, Botoks, Cilt Mezoterapisi, Cilt Vitamin Uygulamaları, Somon Dna Uygulamaları, Plasma ve Laser Uygulamaları ile kurtulmak mümkün.

Özellikle yaz başında güneşe maruz kalmadan önce Mezoterapi ve Vitamin Uygu- lamaları ile cildimizi güçlendirmek önemli. Yıllar içinde cildimizde oluşmuş lekelerde ise lazer uygulamaları birkaç seansta oldukça iyi sonuç vermektedir.

Lazer uygulamaları öncesinde özel bir krem sürerek lokal anestezi sağlıyoruz. İşlem sonrası güneşten korunmak oldukça önemli. Yüzeysel lekeler kısa sürede kaybolmakta, derin lekeler içinse birkaç seanslık tedavi önerilmektedir. Plasma enerjisi ile ciltte oluşmuş sivilce izlerini yok ediyor ve genişlemiş portları daraltıyoruz. Böylece daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt elde etmek mümkün oluyor. Cilt lezyonlarını da benleri ve lekeleri de yine bu yöntemle yok edebilirsiniz. Bir veya birden fazla seansta tedavisi mümkündür. Seans sayısı lezyonun derinliğine bağlı olarak değişmektedir.

CİLT GÜZELLİĞİ, YÜZ GÜZELLİĞİ İLE ORANTILIDIR

Özellikle cilt yapısının daha pürüzsüz olması kişiyi daha sağlıklı, güzel ve genç gösterir. Cil- din hidrasyonunu artırmak ve kollajen liflerinin sağlamlığını desteklemek için Hyalüronik Asit Uygulaması oldukça iyi sonuç vermektedir. Cildin hem dermis hem de derin epidermal dokularına kollajen enjeksiyonu uygulayarak kırışıklıkları yok ediyoruz. Özellikle gülme çizgisi, yanak kenarları, kaz ayağı gibi bölgelerdeki kırışıklıkların giderilmesinde hızlı ve yüz güldüren sonuçlar elde edilmektedir.

Alın iki kaş arası boyun ve dudak altındaki kırışıklar içinse düzenli Botoks öneriyoruz. Derinleşmiş kırışıklıklara dolgu ve kollajen ile de takviye çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

 

Sıradaki haber yükleniyor...