40'lı yaşlarda şık olma rehberi

Moda yaşla tanımlanacak bir şey değildir. Moda demek, aslında kendinizi yansıtma biçiminiz demektir ve yaşla birlikte daha klasikleşebilir. 40’lı yaşlarda kıyafetlerinizde hem şık hem de zarif dokunuşlar yapmanız gerekir. Öyleyse 40’lı yaşlarda nasıl giyinmek gerekiyor ve nelerden kaçınmak gerekiyor bir bakalım. /ÖZEL

16 Kasım 2021, Salı 15:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
HİÇBİR AKIMDAN GERİ DURMAYIN

HİÇBİR AKIMDAN GERİ DURMAYIN

40’lı yaşlarınızdaysanız birçok moda akımının gelip geçtiğine şahit olmuşsunuzdur. Bunlardan kimi sizi harika göstermiş, kimi de görünümünüzü felakete çevirmiş olabilir. Artık sizin için neyin işe yarayıp neyin yaramadığını bilme avantajına sahipsiniz. Bu nedenle artık korkacak bir şeyiniz yok! Gelen moda akımlarını denemekten geri durmayın. 

GÜNDELİK GİYİMİNİZİ İHMAL ETMEYİN

GÜNDELİK GİYİMİNİZİ İHMAL ETMEYİN

Resmi görünümünüze çaba harcarken bunu günlük görünümünüze de yapmaya özen göstermelisiniz. Yaşla birlikte, sadece ayak işleri için dışarı çıkmış olsanız bile, giyinmek sosyal hayatın önemli bir parçası haline gelir. Elbette markete giderken makyaj yapın demiyoruz ama günlük kıyafetlerinizin de düzgün olduğundan emin olmalısınız. 

KLASİKLERİ GİYİN

KLASİKLERİ GİYİN

40'lı yaşlarındaki birinin dolabında bulundurabileceği en büyük hazine, yıllar içinde toplanan vintage parçalardır. Bu parçalar yaklaşık 20 yıl önce bir bit pazarında gözünüze çarpan ya da büyükannenizden miras olarak kalan aksesuarlar olabilir. Bu eşsiz parçalar, günümüz gençliğinin eline geçmek için can atacağı parçalar. Bu nedenle, görünümünüzü bu vintage parçaların etrafında şekillendirdiğinizden emin olun.

KİMSENİN ‘BU İŞLER İÇİN ARTIK GENÇ DEĞİLSİN’ DEMESİNE İZİN VERMEYİN

KİMSENİN ‘BU İŞLER İÇİN ARTIK GENÇ DEĞİLSİN’ DEMESİNE İZİN VERMEYİN

40'lı yaşlardaki her insanın alışverişe çıktığı zaman aklına gelen ilk soru "Bana yaşıma uygun mu?" oluyor.

İnsanların belirli bir vücut tipi veya belirli bir yaştaki biri için standart giyim kalıpları vardır. Ancak diğer kalıpların da sizde harika durduğunu kanıtladığınız sürece dilediğiniz her şeyi giyebilirsiniz. İçinde kendinizi harika hissettiğiniz sürece her kıyafet uygundur. Bu nedenle, kimsenin sizin için sınır belirlemesine izin vermeyin.

FAVORİLERİNİZE GERİ DÖNÜN

FAVORİLERİNİZE GERİ DÖNÜN

Yıllarca farklı giysi, makyaj ve saç türlerini denedikten sonra, yavaş yavaş sizin için neyin daha iyi olduğunu anlamaya başlarsınız. Kendinizi iyi hissettiren stiller ya da bir zamanlar tonlarca iltifat almanızı sağlayan kıyafetlere geri dönmemek için hiçbir sebebiniz yok. Bu parçalar günün modasına uymasa bile yeni bir trend başlatmanızı sağlayabilir. 

GÖRÜNÜMÜNÜZE DİKKAT EDİN

GÖRÜNÜMÜNÜZE DİKKAT EDİN

40 yaşındaki insanlar genellikle sosyal yaşamlarında belli bir kademeye ulaşmış olurlar. Bu nedenle, bakımlı görünmeniz gerekir. Yıpranmış giysiler, hasar görmüş aksesuarlar giymemeye özen gösterin. Saçınızın boyasının akmadığından ve bakımlı olduğundan da emin olmalısınız. Dışarıdan iyi görünmek özgüveninizi artırır ve tarzınızı bir adım öteye taşır.

HEMEN ULAŞABİLECEĞİNİZ BİR TERZİNİZ OLSUN

HEMEN ULAŞABİLECEĞİNİZ BİR TERZİNİZ OLSUN

Bir kıyafet ne kadar çarpıcı olursa olsun, üzerinizde iyi durmuyorsa, iyi görünmeyeceksiniz. Her zaman anlaşabileceğiniz ve çabuk ulaşabileceğiniz bir terziniz olsun. Bu sayede kıyafeti kısa sürede vücudunuza uygun hale getirebilir. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Amy Winehouse'un son elbisesinin acı hikayesi