40'lı yaşlarınız için 6 kritik cilt bakım önerisi

40 yaşından sonra hücre yenilenmesi yavaşlar ve cilt yavaş yavaş elastikiyetini kaybeder. Bu yaşlarda cilt bakımını yoğunlaştırmak çok önemlidir. İşte uzmanlardan önemli tavsiyeler

24 Eylül 2021, Cuma 12:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
C VİTAMİNİNİ YOĞUNLAŞTIRIN

C VİTAMİNİNİ YOĞUNLAŞTIRIN

Dermatologlar, antioksidan C vitamininin 20'li ve 30'lu yaşlarda kullanmaya başlamanız (ve 40'lı yaşlarınızda kullanmaya devam etmeniz) için en önemli bileşenlerden biri olduğu konusunda hemfikirdir , çünkü koyu lekelerin oluşmadan önce önlenmesine yardımcı olur ve kolajeni kaybetmeden önce destekler

HAFTADA 2-3 KEZ PEELİNG

HAFTADA 2-3 KEZ PEELİNG

Artık cildinizde daha fazla ölü hücre olduğunu hatırlayın. 40'lı yaşlarda cilt bakımının en önemli kısmı onun ölü hücrelerden arınmasına nazikçe destek olmanızdır.

"Olgunlaşan cilt kalınlaşır, bu da onu biraz daha donuk gösterebilir. Neyse ki, haftada iki ila üç kez peeling yapmak sorunu çözmeye yardımcı olacak.

Çok sık yapılan hatalardan biri olarak, peeling yaparken cildinizi yıpratmayın ve cildinize nazik davranın

GÜNEŞ KREMİNİ HAYATINIZIN MERKEZİNE ALIN

GÜNEŞ KREMİNİ HAYATINIZIN MERKEZİNE ALIN

Cilt bakımı rutininize yalnızca bir yaşlanma karşıtı ürün ekleyecekseniz görüştüğümüz uzmanların tümü bunun güneş kremi olması gerektiği konusunda hemfikirdir.

Bu güneş kremi mevzusunun ne kadar önemli olduğunu size anlatmıştır sanırım.

NEMLENDİRİCİLERİ KUCAKLAYIN

NEMLENDİRİCİLERİ KUCAKLAYIN

Bebeklerin cildini çok yumuşak yapan ciltteki doğal lipitleri taklit eden nem tutucu lipitler de dahil olmak üzere dermatologların tipik olarak önereceği birkaç iyi desteklenmiş nemlendirici bileşen vardır;

Uzmanlar 40'lı yaşlardan sonra mutlaka Llipit ya da Hyaluronik asit  içeren nemlendiricileri tavsiye edilyorlar.

40'LI YAŞLARDAN SONRA BAKIMIN SIRRI RETİNOL

40'LI YAŞLARDAN SONRA BAKIMIN SIRRI RETİNOL

C vitamininin sabah rutininizde bir yeri olması gerektiği gibi, bir retinoid de gece rutininize dahil etmek için klinik olarak desteklenen harika bir bileşendir.

Araştırmalar, retinoidlerin tutarlı kullanımının 12 hafta gibi kısa bir sürede ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü iyileştirebileceğini bulmuştur.

TUTARLILIK ÇOK ÖNEMLİ

TUTARLILIK ÇOK ÖNEMLİ

Piyasadaki en iyi, en pahalı, klinik olarak kanıtlanmış cilt bakım ürünlerini kullansanız bile, bunları yalnızca arada bir kullanırsanız işe yaramazlar. 


Tutarlılık anahtardır; sizin için en iyi cilt bakım rutinini belirlemek için bir dermatoloğu ziyaret edin, ardından bu rutini her gün tekrarlayın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Saç dökülmesini önleyen en iyi vitamin