42'de öldüren kader

Madenci Şaban Yavuz 33 yıl sonra babası gibi ekim ayında 42 yaşındayken maden ocağında son nefesini verdi

17 Ekim 2009, Cumartesi 05:00
A A

4 YETİM BIRAKMIŞTI

Takvimler 24 Ekim 1976’yı gösteriyordu. Zonguldak’ta Türkiye Taşkömürü Kurumu Kilimli Müdürlüğü’ne ait maden ocağında o tarihte göçük meydana gelmişti. Göçüğün altında kalan 2 işçi ölmüştü. Ölenlerden Muharrem Yavuz 42 yaşındaydı, geride 4 yetim çocuk bırakmıştı.

YER ÜSTÜNE ÇIKARKEN

Takvimler 14 Ekim 2009’u gösteriyordu. Zonguldak’ta Türkiye Taşkömürü Kurumu Kozlu Müdürlüğü’ne ait maden ocağında işçi Şaban Yavuz, mesaisini bitirdikten sonra yer altından yer üstüne çıkmak için asansör bekliyordu. Bu sırada kalp krizi geçiren Şaban Yavuz müdahaleye rağmen öldü.

BABA-OĞUL YAN YANA

Şaban Yavuz, Muharrem Yavuz’un oğluydu. Babasının ölümünden 10 yıl sonra maden ocağında işe girmişti. Babası gibi 42 yaşındayken ekim ayında maden ocağında ölen Şaban Yavuz’un daha önce kalp rahatsızlığı yoktu. 3 çocuk babası Şaban Yavuz babasının yanına gömüldü.

Seçkin KIRARSLAN/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.