43 gündür kayıp olan çiftçi, bağdan üzüm toplarken 'terörist' diye yakalandı

Sivas'ın Suşehri ilçesinde 43 gün önce hayvanlarını köye getirmek için yaylaya çıkan ve bir daha haber alınamayan 29 yaşındaki çiftçi Murat Ünsal, kayıp olduğu süre boyunca dağdaki ağaçlardan meyve yiyerek yaşadı. Erzincan sınırları içindeki bir arazide bağdan üzüm koparmak isterken köylülerin kendisini terörist sanması üzerine kaçan Ünsal köy korucuları tarafından yakalandı

10 Eylül 2017, Pazar 10:20
A A
43 gündür kayıp olan çiftçi, bağdan üzüm toplarken 'terörist' diye yakalandı
Sivas'ın Suşehri ilçesine 16 kilometre uzaklıktaki 100 haneli Kekeç köyünde oturan evli ve 2 çocuk babası çiftçi Murat Ünsal, 29 Temmuz’da hayvanlarını getirmek için gittiği Soğan Obası Yaylası’nda kayboldu. Ünsal, uzun süre eve dönmeyince telaşlanan ailesi güvenlik güçlerine durumu bildirerek yardım istedi.

Köye yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta olduğu belirtilen yayla güzergahında jandarma, arama kurtarma ekipleri ve köylüler tarafından yapılan aramalardan sonuç alınamadı. Aradan geçen 43 güne rağmen Ünsal’ın izine rastlanmadı.
 

KORUCULAR YAKALAYIP JANDARMAYA TESLİM ETTİ


Erzincan’ın İliç ilçesine bağlı Büyük Armutlu köyünde, dün akşam saatlerinde bağa giden köylüler, kendilerini gören bir kişinin kaçtığını fark etti. Terörist sanılan kişi köy korucuları tarafından yakalanarak İliç İlçe Jandarma ekiplerine teslim edildi. İliç Jandarma Komutanlığı’na götürülen kişinin 29 Temmuz’da Suşehri ilçesine bağlı Kekeç Köyü Soğan Obası Yaylası’nda kaybolan Murat Ünsal olduğu anlaşıldı.
 

KAYBOLMUŞ, DAĞDA MEYVE YİYEREK YAŞAMIŞ


İliç Jandarma Komutanlığı’nda ifade veren Ünsal kaybolduğu yaylada yolunu şaşırdığı, su yolunu takip ederek yürüdüğünü anlattı. Ünsal bu sürede dağdaki ağaçlardan ve çevre bağ bahçelerden topladığı meyvelerle beslendiğini, bağa da üzüm yemek için girdiğini söyledi. Ünsal, köylüleri görünce kendisini hırsız sanacakları düşüncesiyle kaçtığını anlattı. Oğlunun bulunduğu bildirilen anne Vahide Ünsal ve yakınları, Erzincan’ın İliç İlçesi’ne giderek Murat Ünsal’ı teslim aldı.

Bülent TATLI / SUŞEHRİ (Sivas), (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 451 kilo taklit mücevher ele geçirildi