45 derece sıcakta Başbakan'ı beklediler

Şırnak'ta Şerafettin Elçi Havalimanı'nın açılışını yapacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı 45 dereceyi bulan sıcakta bekleyen kalabalıktakiler, korunmak için kendilerine dağıtılan şapkaları takarken, bazıları da ellerindeki Türk bayraklarıyla başlarını örttü

26 Temmuz 2013, Cuma 19:02
A A
45 derece sıcakta Başbakan'ı beklediler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı Şerafettin Elçi Havalimanı açılışı törenine Şırnak’ın başta Cizre olmak üzere tüm ilçelerinden vatandaşlar katıldı. Yoğun güvenlik önlemlerinden sonra havalimanındaki tören alanına alınan yöresel giysili kadınlar ve erkekler, havalimanına Elçi’nin isminin verilmesinden duydukları mutluluğu dile getirdi.

Tören alanında bekleyen kadın ve erkekler, 45 dereceyi bulan sıcaktan korunmak için kendilerine dağıtılan şapkaları takarken, Türk bayraklarıyla da başlarına gölge yapmaya çalıştı.

Alandaki vatandaşların serinleyebilmesi için kurulan soğuk hava püskürtme sistemi de yetersiz kaldı. Başbakan Erdoğan’ın gelişi öncesi, Cudi ile Küpeli dağlarına bakan İdil ile Şırnak arasındaki havalimanının üzerinde sürekli 2 Kobra helikopteri uçarken, tepelerde ise keskin nişancı özel harekat timleri sürekli çevreyi gözetledi.

Havalimanı giriş kapısın yanına ise, Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, Türkçe, ’Sayın Başbakanımız hoş geldiniz’, Kürtçe, ’Birêz Serok Wezir Hun Bi Xêr Hatin’ yazılı pankart asıldı.

Ramazan YAVUZ/ŞIRNAK, (DHA) 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Adeta yuttu