Önceki Fotolar

47 yaşına basan Tarkan'ın en sevilen 10 şarkısı

Megastar'ımız Tarkan bugün 47 yaşına bastı. 47 sene önce bugün, 17 Ekim 1972'de Almanya'nın Alzey şehrinde doğmuştu Tarkan. 47 senede öyle izler bıraktı ki hangi şarkısını dışarıda bıraksa insan üzülüyor. Yine de posta.com.tr editörleri olarak kendi aramızda bir oylama yaptık ve Tarkan'ın en sevilen 10 şarkısını belirledik:

17 Ekim 2019, Perşembe 17:46 Son Güncelleme:
A A
3- Sen Başkasın

3- Sen Başkasın

Aslında kimi zaman karşı koyamadık, dayanamadık ama aralarından bazı şarkıları seçmek zorundaydık. 'Karma' albümündeki bir diğer unutulmaz şarkı 'Sen Başkasın' listenin 3'üncü sırasında.

4- Kış Güneşi

4- Kış Güneşi

"Azar coşar deli gönül

Bu gözler ah neler görür

Hasret bana göre değil

Özlemin içimde

Yine seni büyütür" desek yeter herhalde. 'Kış Güneşi' listenin 4'üncü sırasında.

5- Şımarık

5- Şımarık

'Ölürüm Sana' albümünün en tutulan şarkılarından biri 'Şımarık' listede 5'inci sırada. "Yakalarsam muck muck" olarak da biliniyor. Bu sözlerle nasıl bilinmesin zaten, değil mi?

6- Kır Zincirlerini

6- Kır Zincirlerini

Tarkan'ın sesinin en buğulu, en titrek, en şuh olduğu şarkılardan biri. 1997 yılındaki 'Ölürüm Sana' albümünde bulunan bu şarkı, alt yapısı ve müziğiyle adeta "Ben yapıldığım yıllardan ileride, çağ ötesi bir şarkıyım" diye bağırıyor.

7- Ay

7- Ay

'Karma'nın nispeten kıymeti bilinmemiş şarkılarından. Klasik bir Tarkan yöntemi olarak şarkının ortasında bambaşka bir şarkıya dönüşerek "Yanarım..." diye giden kısmı bile insanı içine çekmeye yetiyor. Şarkı "Ay unutuldum!" dese de aslında yıllarca unutulmayacak bir şarkı.

8- Salına Salına

8- Salına Salına

Beldeki kemer, saçtaki toka ve nefes olup içe dolmak isteyen bir Tarkan içeriyor bu şarkı. Ve tıpkı 'Ay'daki gibi ortalarında bambaşka bir hale bürünüyor. Tarkan'ın "Sensiz geçen günlere düşman oldum..." cümlesiyle başlayan kısım,Tarkan'ın kanına salına salına sinsice ve gizlice giren kişiye lanet ettiriyor.

9- Sevdanın Son Vuruşu

9- Sevdanın Son Vuruşu

Tarkan'ın nispeten yeni şarkılarından. Karma albümünden sonra bir daha asla eskisi gibi olmayacak denen Tarkan'ın 2010 yılındaki Adımı Kalbine Yaz albümünün en tutulan şarkılarından biriydi.

10- Hepsi Senin mi? (Şıkıdım)

10- Hepsi Senin mi? (Şıkıdım)

Tarkan'ın listedeki en eski şarkısı bu. 1994 yılındaki 'Aacayipsin' albümünde bulunuyor ve Tarkan'ın adının ilk duyulduğu zamanlara tekabül ediyor.

Şarkının içinde geçen 'Aacayipsin' kelimesi albüme ismini vermiş.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yeni Catwoman, Zoe Kravitz oldu