4800 adet web sitesi yok edildi

4800 adet web sitesi yok edildi

Hackerlar bu sefer Avustralya'lı bir hosting firmasına saldırdılar. Planlı hareket eden saldırganlar tam 4800 web sitesini içindeki verilerle birlikte yok ettiler

22 Haziran 2011, Çarşamba 13:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hosting ve alan adı kaydı yapan Avustralyalı Distribuye.IT adlı firma geçen hafta ciddi bir hacker saldırısına maruz kaldı. 11 Haziran’da başlayan sistematik saldırıda, hacker’lar Distribute.IT sunucularına ulaştılar. Planlı olan saldırganların hedefi ise sunuculara mümkün olduğunca çok zarar vermek.

Hacker’lar sunucuların sistem dosyalarını ele geçirip tahribata başladılar. Olay anlaşılana kadar, sunucu sistemleri maksimum zarara uğradı. Aynı zamanda yedekleme ile ilgili veriler de silindi. Yaklaşık 4800 domain bu saldırıdan nasiplerini aldı. D

Uzmanlar saldırıdan sonra verileri kurtarmak için ellerinden geleni yaptılar fakat dört sunucuya yapılan saldırıda çok az veri kurtarılabildi. Firmanın yaptığı açıklamaya göre, Drought, Hurricane, Blizzard ve Cyclone adlı sunucularda olan verilerin silinmesinden büyük üzüntü duyduklarını belirttiler.

Distribute.IT bu saldırıdan sonra, veri yedekleme kapasitesinin yetersiz olmasından dolayı müşterilerini farklı hosting firmalarına yönlendirmeye başladı.

Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Justin Bieber'ın elektrikli Rolls Royce aracının fiyatı 500 bin dolar