5 adımda evde enerji tasarrufu sağlama yöntemleri

Evde fazla zaman geçirdiğimiz bu dönemlerde enerji tüketim miktarları da artmaya başladı. Faturaların yüksek gelip, bütçeyi zorlayan bedeller ödememek için evde 5 adımda enerji tasarrufu yapabileceğiniz yöntemleri araştırdık.

02 Haziran 2020, Salı 11:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Çamaşır ve bulaşık makinesi

Çamaşır ve bulaşık makinesi

Çamaşır ve bulaşık makinelerini tam doldurmadan çalıştırmamak elektrik ve su faturasında tasarrufa neden oluyor. Çamaşır ve bulaşığa uygun makine programını tercih etmekte ekstra tasarruf sağlıyor.


Buzdolabı kullanımı

Buzdolabı kullanımı

Evde geçirdiğimizi zamanın artığı bu dönemde birçok kişinin mutfakta vakit geçirme süreside artış gösterdi. En sevilen yemekler, hiç denenmemiş tarifler denenmeye başladı. Bu durum hem kilo almamıza hem de fazla elektrik harcamamıza neden oluyor. Buzdolabının kapağını günde ne kadar az açarsanız o kadar fazla enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.


Elektronik cihazlar

Elektronik cihazlar

Elektrikli aletleri kullanıp işimiz bittikten sonra kapatıp fişini çekmek en bilindik ve en başarılı enerji tasarrufu sağlama yöntemidir. 


Global bir sorun: Su tüketimi

Global bir sorun: Su tüketimi

Dünyanın gelecekteki en ciddi sorunlarından biri su kaynakları. Bu nedenle suyu mümkün olduğunca tasarruflu kullanmak gelecek nesil için önem arz ediyor. Bozuk muslukları vakit kaybetmeden tamir et, duş süresini azalt, Dişlerini fırçalarken suyu açık bırakma, bulaşıkları elde yıkama.


Doğalgaz faturası bütçenize dost olsun

Doğalgaz faturası bütçenize dost olsun

Yüklü miktarda doğalgaz faturası ödememek için ısı yalıtımı yaptırmanın tam vakti. Pencerelerden hava kaçağı olmadığına emin olup, peteklerinizin önüne ısının dağılmasını engelleyecek mobilya koymazsanız ciddi oranda doğalgaz tasarrufu yapmış olursunuz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Her mevsim elma suyu tüketmenin ipucu