5 dakikada dünyadan magazin (13 Nisan 2021)

'Dünya magazininde neler oluyor?' diye merak ediyorsanız 5 dakikada konulara hakim olabilirsiniz. İşte detaylar...

13 Nisan 2021, Salı 10:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
ÜNİFORMA CEZASI

ÜNİFORMA CEZASI

Prens Harry (36), geçen yıl eşi Düşes Meghan ile ABD’ye yerleşmişti. Dedesi Prens Philip’in cenaze törenine katılmak için dün ülkesine döndü. Ancak Harry, kraliyet görevlerinden istifa ettiği için askeri rütbeleri alınmıştı. Bu cumartesi düzenlenecek törende yer alacak. Ama ağabeyi Prens William gibi askeri üniforma giyemeyecek. Onun yerine muhafızların takımına benzer bir takım giyecek. Harry’nin ülkeye geldiğinde hafif tebessüm eden ifadesi de tepki çekti. “Cenazeye geldiğini unuttu” yorumlarına yol açtı.

JOKEY İLHAMI

JOKEY İLHAMI

ABD’li eski Kainat Güzeli Olivia Culpo (28), Los Angeles caddelerinde yeni sokak stiliyle görüntülendi. Culpo, balon kol gömlek, yüksek bel bol pantolon ve kovboy çizmelerinden oluşan tarzıyla jokeylere benzetildi.

BUZLAR ERİMİYİOR

BUZLAR ERİMİYİOR

Jennifer Lopez ve Alex Rodriguez’in 3.5 yıllık birlikteliği geçen ay ihanet iddialarıyla sarsılmıştı. Nişanlı çift ayrılmamış, ancak ilişkiyi kurtarmak için çabaladıklarını söylemişti. O tarihten bu yana Lopez, 1 milyon dolarlık tek taşını takmıyor. Spora giderken bile çıkarmadığı yüzüğünü bir aydır takmayan Lopez, nişanlısını hâlâ affetmedi.

23 MİLYON DOLARLIK KORUMA

23 MİLYON DOLARLIK KORUMA

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, 112 milyar dolarlık serveti ile en zengin beşinci insan. Zuckerberg’in güvenliği için bir yılda 23 milyon dolar harcandı. Kendisi, eşi ve iki çocuğunun güvenliği için günlük harcama 63 bin dolara denk geliyor.

OSCAR ÖNCESİ SON HEYECAN

OSCAR ÖNCESİ SON HEYECAN

İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA), yılın en iyilerini belirledi. 25 Nisan’daki Oscar töreni öncesi en büyük tören kabul edilen BAFTA, Los Angeles ve Londra’da eşzamanlı düzenlendi. Anthony Hopkins (83), En ‘The Father’ (Baba) filmindeki rolüyle ‘İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü kazandı. Bu ödülü alan en yaşlı başrol oldu. Ancak Hopkins, törene görüntülü bağlantıya “Resim yapıyorum, çok yoğunum” diyerek katılmadı. Törene ‘En İyi Yönetmen’, ‘En İyi Film’, ‘En İyi Kadın Oyuncu’ dahil dört ödül alan Nomadland filmi damga vurdu. En İyi Yönetmen ödülünü kabul eden Çinli Chloe Zhao (39), başarısını göçebe toplumlara armağan etti.

YAKALANDI

YAKALANDI

Fransa’nın Paris Saint-Germain takımında oynayan Brezilyalı futbolcu Neymar (29), son maçta yoktu. Maçı bilgisayardan izlediği anları sosyal medyadan yayınlayan Neymar’ın ekranına bir bildirim düştü. Bildirimde ‘Kim, 28 yaşında, 1 kilometre uzakta’ yazıyordu. Çöpçatanlık uygulamasından gelen bu mesaj, Neymar’ı sosyal medyanın diline düşürdü.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Enis Arıkan: Konuklarımın anasını ağlatıyorum