5 dakikada dünyadan magazin (15 Mayıs 2020)

'Dünya magazininde neler oluyor?' diye merak ediyorsanız 5 dakikada konulara hakim olabilirsiniz. İşte detaylar...

15 Mayıs 2020, Cuma 08:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Karantinada soygun şoku

Karantinada soygun şoku

İngiltere’nin Tottenham takımı yıldızı Dele Alli’nin (24) Londra’daki 2 milyon Sterlin değerindeki evine hırsız girdi. Alli, gece yarısı eve giren iki hırsızla karşılaştığını ve yumruklaştığını söyledi. Hırsızların sevgilisi Ruby Mae ile kendisini bıçak çekerek rehin aldığını açıkladı. Alli’nin en değerli saati dahil mücevherlerini çalan hırsızlar aranıyor.

İlk trilyoner olacak

İlk trilyoner olacak

En büyük e-ticaret şirketi Amazon’un sahibi Jeff Bezos (56), karantina döneminde internetten alışverişe ilginin artmasıyla servetini katlamıştı. 3 ayda serveti 125 milyar dolardan 143 milyar dolara yükseldi. Yapılan hesaplamalara göre; Bezos, 2026’da dünyanın ilk trilyoneri olabilir.

Seri katil yazarı seri yalancı çıktı

Seri katil yazarı seri yalancı çıktı

Fransa’nın seri katil romanlarıyla ünlü yazarı Stephane Bourgoin (67), 75’ten fazla kitap yazmıştı. Dünyanın en ünlü seri katilleriyle yaptığı röportajlar, belgeseller ve Amerikan cinayetleri üzerindeki uzmanlığıyla biliniyordu. 4 ay önce YouTube’da yazarın kariyerindeki yalanları ortaya çıkaran bir video yayınlandı. Buna göre; Bourgoin, hikayelerinde İngilizce yazılmış metinlerden intihal yapmış, söylediği gibi FBI’dan eğitim almamış, tanıştığını söylediği çoğu seri katille bir araya hiç gelmemişti. ABD’de öldürüldüğünü iddia ettiği bir eşi de hiç olmamıştı. Bourgoin, videoyu doğruladı, “Yalanlarım bana yük oldu” dedi.

Derdi yetişkin sivilcesi

Derdi yetişkin sivilcesi

Hailey Bieber (23), 1.5 yıl önce Justin Bieber ile evlenmişti. Cilt bakımını soranlara, “Doğum kontrol hapları yüzünden yetişkin sivilcesi çıkarıyorum. Asıl siz yardım edin” yanıtı verdi.

64 yaşındaymış

64 yaşındaymış

Simpsonlar dizisinin hayranları Homer Simpson’ın doğum gününün, bir bölümde görülen ehliyetinde yazan 12 Mayıs 1956 olduğunu keşfetti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bebek'e akın ettiler