5 dakikada dünyadan magazin (21 Mart 2021)

'Dünya magazininde neler oluyor?' diye merak ediyorsanız 5 dakikada konulara hakim olabilirsiniz. İşte detaylar...

21 Mart 2021, Pazar 09:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
AMCASININ ADINI VERDİ

AMCASININ ADINI VERDİ

Kraliçe Elizabeth (94), corgi cinsi köpeklere olan tutkusuyla biliniyor. İki köpeğini art arda kaybeden ve eşi Prens Philip’in (99) hastalığıyla sarsılan Kraliçe, iki yavru köpek sahiplenmişti. Köpeklerden birine savaşta şehit düşen amcası Fergus Bowes- Lyon’un adını, diğerine de yazlığının yakınlarındaki Muick Körfezi’nin adını verdi. Kraliçe’nin doğum günü şerefine düzenlenen geçit töreni, geçen yıl pandemi nedeniyle iptal edilmişti. Bu yıl da düzenlenmeyecek.

MEKTUPLARI SATILDI

MEKTUPLARI SATILDI

Lady Diana’nın 1990- 1997 yılları arasında aile dostu Roger Bramble’a yazdığı mektuplar, açık artırmada 67 bin 900 Sterlin’e (680 bin TL) satıldı. Lady Diana’nın 39 mektubu içinde en pahalısı Kraliçe’den bahsettiği oldu. Kraliçe’den ‘patron’ olarak bahsettiği mektup 7 bin 200 Sterlin’e alıcı buldu.

DEDEKTİF SKANDALI

DEDEKTİF SKANDALI

İngiliz Prens Harry (36) ve ABD’li Meghan Markle (39) çifti, kraliyetten ırkçılık gerekçesiyle ayrıldıklarını açıklamıştı. Çift, İngiliz medyasını da Meghan’a karşı ırkçı zorbalıkla suçlamıştı. Düşes Meghan, Harry ile ilişkisi başladığından bu yana hakkında sansasyonel haberler yapan The Sun gazetesiyle davalık olmuştu. The Sun’ın Meghan’ın peşine dedektif taktığı ortaya çıktı.

Buna göre The Sun’ın ABD muhabiri James Beal, Los Angeles’ta yaşayan dedektif Daniel Portley-Hanks’ten (74) Meghan ve ailesi hakkında bilgileri 2 bin 55 dolara satın aldı. ABD’de dedektiflerin bilgileri basına satması yasak. Hanks, Meghan’ın kim olduğunu bilmediğini savunuyor. Gazetenin bilgileri yasadışı topladığı kanıtlanırsa kapatılması bile gündeme gelebilir. 10 yıl önce 168 yıllık İngiliz News of the World gazetesi, ünlüleri ve vatandaşları dinlediği ortaya çıkınca kapanmıştı. Gazete, Harry’nin annesi Lady Diana’yı da dinlemekle suçlanmıştı.

İKİ YÜZLÜ EMILY

İKİ YÜZLÜ EMILY

Emily Ratajkowski (29), doğum yaptıktan 11 gün sonra eski formuna döndüğü görüntüsünü paylaştı. Doğum öncesinde mayo markasının tanıtımında ideal vücut baskısına karşı olduğunu vurgulayan modele, “Bu görüntünle doğum kilosu vermekte zorlanan diğer kadınlara baskı yapman ikiyüzlülük” tepkisi geldi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 5 dakikada magazin turu (21 Mart 2021)