5 dakikada dünyadan magazin haberleri (3 Kasım 2021)

Kim kime ne demiş, kim nereye gitmiş ve neler yapmış? Hızlandırılmış bir magazin turuyla hepsine 5 dakikada hakim olabilirsiniz.

03 Kasım 2021, Çarşamba 08:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
UYANIŞIN FOTOĞRAFI

UYANIŞIN FOTOĞRAFI

2000’lerin başında güzelliğinin yanı sıra yeteneğiyle de fırtınalar estiren şarkıcı-oyuncu Jessica Simpson (41), daha sonra alkol batağına saplanıp neredeyse piyasadan silinmişti. Şarkıcı 4 yıl önce 1 Kasım 2017’de çeken bir fotoğrafını, yıldönümünde hayranlarıyla paylaştı. Jessica Simpson, darmadağın bir odanın içinde makyajsız yüzü şişmiş haldeki fotoğrafın içkiyi bırakmaya karar verdiği an çekildiğini açıkladı.

GALADA KORONA

GALADA KORONA

ABD’li aktör Jason Momoa (42) koronavirüse yakalandığını açıkladı. İngiltere’deki evinde karantinaya giren aktör haberi hayranlarına Instagram’dan duyurdu. Aktör “Virüsü ‘Dune’ filminin galasında kapmış olabilirim” dedi.

ROBOT KOVBOY

ROBOT KOVBOY

ABD’li televizyon yıldızı Kim Kardashian (41), Cadılar Bayramı için robot kovboy kılığına girdi. Seksi yıldız, çektirdiği fotoğrafları Instagram’dan “Kovbot” yorumuyla paylaştı.

PÜRE FİYATINA ŞEF

PÜRE FİYATINA ŞEF

Meşhur tuzlama hareketiyle dünyada ‘Salt Bae’ olarak tanınan Nusret Gökçe, İngiltere’nin başkenti Londra’daki restoranı için “Şef aranıyor” ilanı verdi. Alınacak şefin saatlik ücreti 12 sterlin (156 lira) olacak. Nusret aynı restoranda bir patates püresini de 12 sterline satıyor.

RAKİBİNİ 3'E KATLADI

RAKİBİNİ 3'E KATLADI

Şarkıcı Ed Sheeran 236 milyon sterlinlik (3 milyar lira) servetiyle 30 yaş altındaki en zengin İngiliz oldu. Şarkıcı 3 yıldır zirveyi kimseye bırakmıyor. Ed Sheeran’ın serveti, 80 milyon sterlin (1 milyar lira) ile ikinci olan şarkıcı Harry Styles’in 3 katı.

KİM BU 'BABA?'

KİM BU 'BABA?'

ABD’li rapçi The Weeknd, Cadılar Bayramı için ‘Baba’ filminde Marlon Brando’nun canlandırdığı Don Carleone kılığına girdi. Rapçiyi kusursuz makyajıyla kimse tanıyamadı.

2 MİLYAR DOLAR BAĞIŞ SÖZÜ

2 MİLYAR DOLAR BAĞIŞ SÖZÜ

Amazon’un sahibi ve dünyanın en zengin ikinci kişisi olan Jeff Bezos, İskoçya Glasgow’da düzenlenen iklim zirvesi COP26’ya katıldı. Aynı zamanda uzay turizmi şirketi Blue Origin’in de sahibi olan Bezos, çıktığı uzay seyahati sayesinde doğanın ‘kırılganlığını’ daha iyi kavradığını ve onu düzeltmek için 2 milyar dolar (19.1 milyar lira) bağışlayacağını açıkladı. Bezos geçen yıl da Yeryüzü Vakfı’na 10 milyar dolar bağışlayarak 2020’nin tek seferde en yüksek bağışını yapan kişi olmuştu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Derya Uluğ: Bunlar ısınma turları...