5 dakikada dünyadan magazin haberleri (31 Ekim 2021)

Kim kime ne demiş, kim nereye gitmiş ve neler yapmış? Hızlandırılmış bir magazin turuyla hepsine 5 dakikada hakim olabilirsiniz.

31 Ekim 2021, Pazar 09:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
SKANDAL KAPAK

SKANDAL KAPAK

Popun divası Madonna (63), V dergisinin kapak yıldızı oldu. Marilyn Monroe’nun ölü bulunduğu yatak odasını canlandıran çekim tepki çekti. Madonna, Monroe’nun ölümüne saygısızlıkla suçlandı. Ruhsal problemler yaşayan Monroe, 1962’de aşırı doz hap alarak henüz 36 yaşında.

AYRICALIK KRİZİ

AYRICALIK KRİZİ

Sık sık Avrupa’da seyahate çıkan İngiliz aristokrat kızı Lady Eliza’nın trafik cezasına indirim yaptırtması tartışma yarattı. İngiltere’de Rotland Dükü’nün kızı Lady Eliza Manners (24), Audi marka otomobiliyle hız limitini aşınca trafik cezası aldı. 100 Sterlin’lik (1314 TL) cezaya itiraz etti. Bu cezanın finansal durumunu zorlayacağını söyledi. Cezası yarı yarıya indirildi. Bu durumun ortaya çıkması İngiliz kamuoyunda tepki çekti. Sosyal medya sayfasından lüks hayatını sergileyen Eliza’yı inandırıcı bulmayanlar “Zenginlere ayrıcalık tanınıyorsa bize de indirim yapılsın” dedi. Eliza, daha geçen ay Milano’daki moda haftasından fotoğraflar paylaşmıştı. Fransız moda evlerinin son koleksiyonlarından giyinen Eliza, Londra gece hayatının da tanıdık bir siması. 700 bin Sterlin’lik dairede oturuyor, iç mimarlık ofisi işletiyor, pahalı ev ürünleri satıyor. Sevgilisi mücevher şirketi sahibi olan Eliza, 100 Sterlin’i ödemeye gücü yetmeyen bir insan profilinden çok uzak. Finans uzmanları, “Gerçekten nakit sorunu yaşıyor olabilir. Taşınmaz varlıklar bakımından zengin olan soylu aileler nakit içinde yüzmüyor, onların da parası bitiyor” diyor.

35'İNCİ YAŞ HEDİYESİ

35'İNCİ YAŞ HEDİYESİ

Kanadalı rapçi Drake, bu ay 35 yaşına bastı. Önceki gün kolunda Richard Mille marka özel tasarım bir saatle görüntülendi. 5.5 milyon dolarlık saati kendine doğum günü hediyesi olarak aldığı ortaya çıktı. Drake’in serveti en az 180 milyon dolar.

GÖÇMENLERİN GURURU

GÖÇMENLERİN GURURU

İngiliz şarkıcı Rita Ora’nın (30) adı Londra’daki ilkokulunun duvarına plaka olarak işlendi. Plakada, “Kosova’daki savaştan kaçıp 1991’de İngiltere’ye gelen şarkıcı ve oyuncu burada okudu” yazıyor. Priştine doğumlu şarkıcı, ülkedeki göçmenlerin gururu olarak görülüyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Magazin haberleri: 5 dakikada magazin turu (31 Ekim 2021)