5 dakikada magazin turu (29 Ocak 2020)

Kim kime ne demiş, kim nereye gitmiş ve neler yapmış? Hızlandırılmış bir magazin turuyla hepsine 5 dakikada hakim olabilirsiniz.

29 Ocak 2020, Çarşamba 08:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Nusret'ten 1 milyon 22 bin TL

Nusret'ten 1 milyon 22 bin TL

Nusret, Elazığ’da meydana gelen 6.8’lik depremin ardından şu açıklamada bulunmuştu:

Türkiye’de sahibi olduğum tüm lokantaların bir günlük gelirini Elazığ’a bağışlayacağım.

Bu rakamın 1 milyon 22 bin TL olduğunu duyurdu. Nusret bu miktarla yetinmeyeceğini, acılı bölgeye yardımlarının önümüzdeki günlerde de devam edeceğini açıkladı.

3 günlük kiraya 'Hayır'

3 günlük kiraya 'Hayır'

Süreyya Yalçın ile eşi Ozan Baran’ın, Amerika-Miami’deki 25 milyon TL’lik malikaneleri dünyaca ünlü yapımcı ve modaevlerinin de yakın markajında. Şöyle ki; İtalyan Versace 10 odalı, 700 metrekarelik evde 4 günlük moda çekimi yapmak istemiş, 2018’de 1 milyon TL teklif etmişti. Çift ‘Hayır’ demişti. Süreyya Yalçın, 3 bölümü Miami’de çekilecek bir Türk dizisinden de teklif almış. Yapım şirketinin evlerini 3 gün kullanmaları karşılığında sunduğu 850 bin TL ücreti de reddetmiş. “Amacım fiyatı yükseltmek değil, evimizi böyle bir şey için açmıyoruz” demiş.


***Süreyya Yalçın ile eşi Ozan Baran’ın malikanesi Amerikan dekorasyon dergilerinde de yer aldı.


Takipçileri şaşırtan fotoğraf

Takipçileri şaşırtan fotoğraf

21 günlük vatani görevini tamamlayarak İstanbul’a dönen Can Yaman’ın, İzmir’deki yemin töreninde annesi Güldem Yaman ile çekilen bu fotoğrafı sosyal medyayı sallamıştı. Güldem Yaman genç görünümü nedeniyle Can’ın annesi değil de ablası gibi duruyordu. Bir holdingde yönetici asistanlığı yapan Güldem Hanım 52 yaşında. Can’ı, 22 yaşında dünyaya getirmiş. Can Yaman bir röportajında şöyle demişti:


“Annemle birlikte büyüdük. Gittiğimizde yerlerde ‘Anne’ dediğimde herkes şaşırıyor, ablam sanıyorlardı. Umarım genetik olarak anneme çekmişimdir.”

Mozart'ın doğum gününü kutladılar

Mozart'ın doğum gününü kutladılar

Okan Bayülgen, Selçuk Yöntem ve Özlem Öçalmaz, 18. yüzyılda Viyana’da yaşayan Wolfgang Amadeus Mozart’ın hayatını anlatan oyunda başrolde. Üçlü, önceki akşam Uniq İstanbul’da sahneye koydukları ‘Amadeus’ta Mozart’ın 264’üncü doğum gününü kutladı. Seyircilere de efsane bestecinin şapkaları ve maskeleri dağıtıldı. 1756’da doğup 1791’de ölen Mozart 35 yıllık ömründe 626 esere imza atmıştı.

Buz gibi havada klip

Buz gibi havada klip

Tuğba Yurt yeni albümü ‘Sığınak’ın ikinci klibini, söz ve müziği Sezen Aksu imzalı olan ‘Yas’a çekti. Şile’de eksi 3 derecede kamera karşısına geçti. Klibi de kendi yönetti. Tuğba Yurt, “Bu klibin birçok kadının sessiz çığlığı olmasını istiyorum” dedi.

Dostlar korosu

Dostlar korosu

Murat Evgin önceki akşam Zincirlikuyu Zorlu PSM’de konser verdi. Hem Elvis Presley’den, hem MFÖ’den şarkılar söyledi. Finalde de Arzu Yanardağ’ın da aralarında olduğu dostlarını sahneye davet etti. Birlikte Beatles’dan ‘Yellow Submarine’ parçasını seslendirdiler.

Çocuklara seramik dergisi

Çocuklara seramik dergisi

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Bölümü mezunu olan oyuncu Yağmur Tanrısevsin, Zorlu PSM’de 30 Ocak’ta başlayacak ‘Çocuk Sanat Festivali’ne katılacak. 1-2 Şubat’ta Tohum Otizm Vakfı yararına çocuklara seramik yapmayı öğretecek. Gupse Özay, Gani Müjde, Sevinç Erbulak gibi ünlüler de çeşitli etkinliklere katılacak.

7'nci yılda anıldı

7'nci yılda anıldı

Piyanist Ferdi Özbeğen 2013’te 72 yaşındayken hayatını kaybetmişti. Ölümünün 7’nci yılında dün Ulus Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı. Türk Eğitim Vakfı Başkan Vekili Adnan Adil İğnebekçili, “Ferdi Özbeğen ölmeden önce malvarlığını vakfımıza bağışlamıştı. Binlerce öğrenciye dokundu” diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Serenay Sarıkaya'nın Bergen kampı