5 maddede eşsiz doğal nemlendirici: Badem yağının bilinmeyenleri

Badem yağı, cilt üzerindeki etkileriyle yıllardır kullanılan doğal güzellik mucizelerinden biridir. Badem yağları, sağlıklı yağlar, lif, fitokimyasallar, vitaminler ve minerallerle doludurlar. İşte badem yağı hakkında bilmeniz gerekenler... / ÖZEL - Bahar Saygılıer

26 Kasım 2021, Cuma 16:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
BADEM GÜLGİLLER FAMİLYASINDAN GELİYOR

BADEM GÜLGİLLER FAMİLYASINDAN GELİYOR

Kuru ağırlığının neredeyse yarısı güçlü yağlardan oluşan gülgiller familyasının bir üyesi olan badem, olgunlaşan meyvelerinin preslenmesiyle zengin bir yağa dönüştürülür. Gül yağı gibi, badem yağı da cilde ve saça uygulandığında düzenli kullanımda oldukça etkilidir.

ACI BADEM İLE TATLI BADEM YAĞI BİRBİRİNDEN ÇOK FARKLIDIR

ACI BADEM İLE TATLI BADEM YAĞI BİRBİRİNDEN ÇOK FARKLIDIR

Bir çok farklı badem ağacı vardır ve tatlı badem yağı olarak da bilinen badem yağı, acı badem yağı ile aynı şey değildir.

Acı badem yağı, farklı badem çeşitlerinden yapılır. Her ikisinin kullanımları farklıdır.BADEM YAĞI YEMEK PİŞİRMEDE KULLANILABİLİR ANCAK

BADEM YAĞI YEMEK PİŞİRMEDE KULLANILABİLİR ANCAK

Kalbiniz badem yağı yediğiniz için size teşekkür edecek. Badem yağı tüketmek, iyi kolestrol üzerinde olumlu etkiye sahipken, kötü kolestrol seviyelerini de dengelemeye yardımcı olabilir.

Tatlı badem yağı yemeklerde güvenle kullanılabilirken, bazı zararları olan acı badem yağı tüketiminde çok dikkatli olunması gerekmektedir.

Bununla birlikte rafine badem yağı, lezzet ve besin değerlerinden bir kısmını kaybeder.

Badem yağı ile yemek pişirirken, yağın yanmasını ve besin değerini kaybetmesini önlemek için rafine edilmemiş veya sızma yağları düşük ısıda tutmayı unutmayın.

Badem yağı en iyi salata sosu, düşük ısıda pişirme veya ekstra lezzet ve besin eklemek için bir yemeğin üzerine bitirme yağı olarak kullanılır.

BADEM YAĞI GÜÇLÜ BİR NEMLENDİRİCİDİR

BADEM YAĞI GÜÇLÜ BİR NEMLENDİRİCİDİR

Badem yağı hızla emilir ve güçlü bir nemlendiricidir, bu nedenle yüz veya vücutta kullanılabilir. Faydalarını görmek için direkt olarak cildinize veya uçucu yağlara taşıyıcı olarak karıştırabilirsiniz. Badem yağı, cildinizi nemlendirmenin ötesinde harika bir masaj yağı veya cilt bakımıdır.

  • Badem yağının cilde güçlü nemlendirici etkileri için,
  • Temizlenmiş nemli cilde uygulayın.
  • Su bazı nemlendiriciniz yağın altına sürüp 10 dk bekleyerek nemlendiricinin de cildinize hapsolmasını sağlayabilirsiniz.
  • Banyo sonrası uygulandığında açılan gözenekler faydalığı yağı hemen çekecektir

BADEM YAĞININ GÜNEŞ KORUYUCU ETKİSİ VAR

BADEM YAĞININ GÜNEŞ KORUYUCU ETKİSİ VAR

İçerdiği B7 ve biotin sayesinde saç, tırnaklar ve cilt için oldukça faydalı olan badem yağı, aynı zamanda bir güneş koruma etkisi de yaratıyor.

Badem yağı yaklaşık SPF 5 değerinde doğal bir güneş koruyucu etkileye sahiptir. Bununla birlikte güneşin altına çıkmak için güçlü koruyuculara ihtiyacınız olduğunu hatırlatalım.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gül mayasının cilt bakımı için faydaları ve ilginç özellikleri