5 oyuncu Denizlispor'u FIFA'ya şikayet etti

Süper Lig ekibi Denizlispor'un 5 oyuncusu, alacaklarını tahsil edemediği gerekçesiyle kulübü FIFA'ya şikayet etti. Denizlispor, oyuncuların şikayetini geri aldıracak ödemeleri yapmazsa yaptırım ve cezalarla karşı karşıya kalacak.

07 Ocak 2021, Perşembe 14:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Denizlispor'da Dossevi, Leismann, Lopes, Subotic ve Pantilimon, alacakları dolayısıyla FIFA'ya gitti. Daha önce Ismail Aissati, alacaklarından ötürü Denizlispor'dan ayrılmış ve kulübü şikayet etmişti. Denizlispor bu gidişat nedeniyle FIFA'dan ciddi yaptırımlar alabilir. Benzer vakalarda transfer yasağı ve maddi kısıtlama gibi cezalar veren FIFA, kulüplerin gözünün yaşına bakmıyor.

Recep Niyaz ise son maçın ardından kulüpteki olaylar için, "Recep Niyaz, "Bazı sorunlarımız var. Gözle görülen bir problemimiz var. Futbolcular bu kadar emek verirken artık saha dışındaki sorunların çözülmesi gerekiyor. Ben burada futbola başladım, burada büyüdüm. Burada ne olup bittiğini çok iyi bilenlerdenim. Çok samimi söylüyorum, bazı problemler çözülmezse her şey için çok geç olacak. 10 yıl sonra Süper Lig'e çıkıldıysa insanlar bunun değerini bilsin. Gerçekten çok sinirliyim. Bazı şeyler çok zoruma gidiyor. Biz de hatalıyız. Futbolcular kazandıkça haklı ama artık insanlar da gerçekleri görsünler. Aramızdan ayrılanlar var, böyle giderse bu daha da artacak. Ne olur artık büyüklerimiz sahip çıksınlar bize. Süper Lig'den düşersek sonu alınamayacak felaketlere sürüklenebiliriz" demişti.

Teknik direktör Yalçın Koşuavak ise, "Denizlispor'un transfere ihtiyacı var. Bunu sağlayamazsak, böyle durumlarla çok karşılaşırız. Deplasmanda kazandığınız puanı iç sahada kaybettiğiniz zaman, oyalamadan başka bir anlam ifade etmiyor. Deplasmanda puan alıyoruz, evimizde kaybediyoruz. Acil olan planları devreye sokmazsak, böyle şeyler yaşanır" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Guardiola siyasi görüşleri nedeniyle İspanya WhatsApp grubundan atıldı