5 yaşındaki çocuk acil servisi arayarak annesini kurtardı

5 yaşındaki çocuk acil servisi arayarak annesini kurtardı

Fransa’da annesi baygınlık geçiren 5 yaşında bir çocuk acil servisi arayıp yardım istedi. Küçük çocuğun davranışı yetkililerce örnek davranış olarak sosyal medyada paylaşıldı

20 Eylül 2018, Perşembe 21:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fransa’da 5 yaşındaki bir çocuğun annesinin baygınlık geçirmesi üzerine acil servisini arayıp yardım talep etmesi takdir topladı. Telefonda annesini kendini kötü hissedip düştüğünü dile getiren çocuk adresini ve annesinin bilgilerini kusursuz bir şekilde verdi. 

"BEN KIZ DEĞİLİM ERKEĞİM"

Küçük çocuğun ses kayıtlarındaki bazı sözleri ise dinleyenleri duygulandırdı. Arayanın kız çocuğu olduğunu sanan ve öyle hitap eden yetkiliye tepki gösteren küçük çocuğun “Ben kız değilim, erkeğim” dediği duyuldu. 

"O KADAR GÜCÜM YOK"

“Anneni sırt üstü çevirebilir misin” diye soran yetkiliye ise, “O kadar gücüm yok” cevabı veren küçük çocuk detaylı olarak annesinin nasıl bayıldığını yetkililere anlattı. 

ANNENİN DURUMU İYİ

Çocuğun verdiği bilgiler sayesinde acil servis yetkililerinin eve ulaşıp anneye müdahale ettiği ve annenin durumunun iyi olduğu bildirildi. 

Öte yandan Paris itfaiye ve acil ekibi yaptıkları paylaşımda küçük çocuklara acil hattının kullanımının öğretilmesinin önemine değindi. 


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kabus kocaya 35 yıl hapis