5 yıl arayla iki kişiyi öldüren katil zanlısı tutuklandı

Kayseri'de Ufuk Akhan cinayetinin katil zanlısı O.G.’nin 2014 yılında öldürülen Hüseyin Ekemen cinayetinin de faili olduğu ortaya çıktı

Son Güncelleme:
A A

Kayseri'de 9 Ocak 2019 tarihinde Ufuk Akhan, gece 03.30 civarında O.G. isimli kişi tarafından bıçaklanarak öldürüldü. 

Olay sonrasında yapılan ihbarla katil zanlısı O.G., Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Dedektifleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. 

BEYAZ OTOMOBİL DETAYI DİKKAT ÇEKTİ

BEYAZ OTOMOBİL DETAYI DİKKAT ÇEKTİ

Cinayetle ilgili yapılan soruşturma çerçevesinde, cinayetin işleniş şekli ve O.G.’nin beyaz bir araç kullandığının belirlenmesi cinayet büro dedektiflerinin dikkatini çekti. 

Beyaz araç üzerine yoğunlaşan dedektifler, 2014 yılında boğazından, sırtından ve kalbinden bıçaklanarak öldürülen Hüseyin Ekemen olayında da beyaz araç detayı üzerinde durdu.

Soruşturmayı derinleştiren Cinayet Büro Dedektifleri, 9 Ocak 2019 tarihinde Ufuk Akhan’ı bıçaklayarak öldüren katil zanlısı O.G.’nin babası T.G.’ye ait olan beyaz bir aracı kullandığını da tespit ederek zanlıyı sorguladı. 

Basit yaralama, hırsızlık ve tehdit suçlarından kaydının olduğu, ailesi ve çevresi ile sürekli kavgalı olduğu, üzerinde sürekli bıçak taşıdığı ortaya çıktı.


Ayrıca bipolar (Davranış bozukluğu) tedavisi gördüğü belirlenen zanlı O.G. sorgusunda, Hüseyin Ekemen’i tanımadığı, adını basından duyduğunu, olay gecesi sokakta otururken karşılaştığını, sarhoş olan şahsın kendisine bıçak çekerek telefonunu istediğini bu esnada üzerinde taşıdığı bıçağı ile Hüseyin Ekemen’i öldürdüğünü ve olay yerinden ayrıldığını itiraf etti.

Gözaltına alınan zanlı Kungfu sporcusu O.G., emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Tokat'ta 2 TIR çarpıştı, sürücüler yaralandı