50 kiloluk hamile doğum yaptı

İngiltere'de yaşayan anoreksiya hastası Holly Griffiths, sağlıklı bir kız bebek doğurdu

16 Ağustos 2013, Cuma 12:10
A A

Geçtiğimiz ay 8 aylık hamile haliyle haber olan anoreksiya Holly Griffiths, 50 kiloyla girdiği doğumda sağlıklı bir kız bebek dünyaya getirdi.

37 haftalık doğmasına ve yeterli beslenememesine rağmen, Isla adı verilen bebeğin son derece sağlıklı olması herkesi şaşırttı. Griffith hamileliği boyunca yaşadığı korkuyu, "Tüm hamileliğim süresince bebeği taşıyamayacağımdan veya ona zarar vereceğimden çok korktum. Ama şükürler olsun ki sağlıklı doğdu ve durumu gayet iyi. O tam bir melek ve ben yine anne olduğum için çok şanslıyım" sözleriyle anlattı.

Çok zayıf olduğu için doktorların devamlı kilo aldırmaya çalıştığı, 12 yaşından beri anoreksiya olan genç kadın 21 yaşında ikinci kez anne oldu. Hürriyet'in haberine göre, bundan sonra sağlıklı bir kiloya ulaşarak çocuklarına örnek olmaya çalışacağını söyleyen Graffith, normalde hamile bir kadının 2 bin kalori alması gerekirken kendisinin 800-1200 kalori aldığını belirtti.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.