50 kişiyi yaralayan baykuşa ömür boyu hapis

Hollanda'nın kuzeyindeki Purmerend kentinde çok sayıda kişiyi yaralayan bir baykuşun ömür boyu 'hapiste' tutulması kararlaştırıldı

09 Kasım 2015, Pazartesi 09:24
A A
50 kişiyi yaralayan baykuşa ömür boyu hapis

Belediye, baykuşu hapsetmek için devletten izin belgesi talep etti. 

Geçen yıl ortaya çıkan baykuş kent halkına aylar boyunca korkulu günler yaşattı. 

Baykuş yürüyüş ya da spor yapan 50'den fazla kişiyi gaga darbeleriyle ciddi biçimde yaraladı. Saldırılar üzerine belediye halka yanlarına şemsiye alma tavsiyesinde bulunmuştu. 

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer38554","38554","201511","38554-386015.jpg","1", "0","50 kişiyi yaralayan baykuşa ömür boyu hapis");

Uzun uğraşlar sonucu yakalanan baykuşun, hapsedilmesi kararlaştırıldı. Belediye Başkanı, bu kararı belediye meclisine bildirdi. 

Hollanda Baykuş Çalışma Grubu'na göre, gözaltındaki kuşun serbest bırakılması durumunda aynı davranışları gösterme olasılığı çok yüksek. 

Çevreci gruplar ise yakalandıktan sonra belediye tarafından kuşların tutulduğu bir barınağa konan baykuşun doğaya salınması için eylem başlattı. 

Söz konusu grupların, bakıcısına baskı uygulaması üzerine kuş bilinmeyen bir yere nakledildi. 

Araştırmacılar kuşun bir insan tarafından yetiştirildiğini düşünüyor. (BBCTürkçe)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.