50 terörist dağda kıstırıldı

50 terörist dağda kıstırıldı

Diyarbakır'ın Dicle ilçesi kırsalında sayıları 50'yi bulduğu belirtilen PKK'lı teröristlere yönelik başlatılan hava destekli operasyonda Kobra helikopterlerin yoğun ateş altına aldığı PKK'lılardan ölenler olduğu ancak sayılarının henüz tespit edilemediği bildirildi

17 Aralık 2011, Cumartesi 20:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Diyarbakır’ın Dicle ilçesi ile Elazığ’ın Arıcak İlçesi arasındaki Görese Dağı’nda tespit edilen bir grup PKK’lı teröristi etkisiz hale getirmek için 2 gün önce başlatılan hava destekli operasyona bugün de devam edildi.

Diyarbakır Bölge Jandarma Komutanlığı’nın kış mevsimini geçirmek üzere gelen PKK’lıların yerlerini tespit etmesi ardından başlatılan operasyonlarda PKK’lıların bulunduğu tespit edilen bölgeler havadan Kobra helikopterler tarafından bombalandı. Derin uçurum ve mağaraların bulunduğu belirtilen dağda, helikopterlerin ateşinde 10’un üzerinde PKK’lının öldüğü bildirildi.

Ancak yetkililer, bu sayının daha fazla olabileceğini belirterek, kesin ölü sayısının henüz tespit edilemediğini söyledi. Karadan komandoların sevkedildiği Görese Dağı’nda PKK’lıların kullandığı birçok sığınağın ele geçirildi.

Komandoların ile PKK’lılar arasında çatışma sürürken, güvenlik güçlerinin PKK’lıların kullandığı ana sığınağı da hedef aldığı kaydedildi. Yetkililer, bölgede operasyonların sürdüğünü ve henüz sonuçlanmadığını belirterek, operasyon sonunda açıklama yapılacağını belirtti.

(DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İzmir'de eğitime 1 hafta ara verildi