6 adımda sütyen çekmecenizi düzenleyin

Karantinada olduğumuz dışarda baharın yaşadığı gerçeğini değiştirmez. Temizlik yapılmayan bahara, bahar denmez. Temizliğe ise içinden başla. Ya da iç çamaşırlarından. Sütyen çekmecenin karmakarışık olduğunu, giymediğin sütyenlerle dolu olduğunu, kaşının gözünün kaydığı sütyenleri giymeye devam ettiğini biliyoruz. Utanmana gerek yok. Ama hem kendine saygı için hem de bahar temizliğine en güzel yerden başlamak için sütyen çekmecesi harika bir seçenek. Nereden başlayacağını bilmiyorsan, '6 adımda sütyen çekmecesi temizliği', tam sana göre!

23 Nisan 2020, Perşembe 14:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Çekmeyeceyi boşalt

Çekmeyeceyi boşalt

Önce tüm sütyenleri çıkararak çekmeceni boşalt. Sütyenlerini bir askıya da asıyor olabilirsin, o zaman askıyı boşalt. Yatağının üstüne hepsini yayarak orayı bir savaş alanına çevir. En büyük temizlikler bu şekilde başlamaz mı zaten? Bahar temizliğinin hakkını ver. 


 Düzenli olarak giydiklerini ayır

Düzenli olarak giydiklerini ayır

Konu sütyenlerse 'adam kayırmacılık' yapmakta problem yok. Şüphesiz, bunları çekmecende tutmaya devam edeceksin, ama bunları neden günlük olarak giydiğini bir düşün. Bu, ilerde yapacağın sütyen alışverişlerinde daha mantıklı hareket etmeni sağlar, giymeyeceğin sütyenleri satın alarak masraf yapmazsın. Farklı renklerdeki aynı sütyeni sık sık aldığını fark ettiysen, bu sütyenin hangi özelliğini sevdiğini bul. 

Özel gün kıyafetlerinle giydiklerini de tut

Özel gün kıyafetlerinle giydiklerini de tut

Sık sık giymesen de özel durumlarda giydiğin sütyenlerini de ayır. Mesela straplez ya da sırf silikon bir sütyeni günlük olarak giymezsin ama bir yaz düğününde giyeceğin dekolteli elbisende yine ihtiyacın olacak. Sakla samanı gelir zamanı, sadece bu tarz bir sütyenle giyeceğin elbiseleri hala seviyor musun onu düşün. 

 Belki'leri at

Belki'leri at

Bazı kıyafetlerle duygusal bağ kurmamızın pek çok nedeni olabilir. O sütyen belki ilk sevişmende üzerindeydi ya da çok sevdiğin bir insanla birlikte almıştın. Bunun için atarken suçlu hissedebilirsin. Ama karar vermek için kolay bir yol var. Yatağın üzerindeki yığından uzaklaş. En az iki saat sonra geri dön. Döndüğünde, eğer hala atmaya kıyamıyorsan atma. 'Amaaaan' diyorsan at gitsin. Yerine çok daha özelleri gelecek zaten.


Filtreleme yap

Filtreleme yap

Maalesef, sütyeninin vadesini doldurduğuna dair pek çok işaret var. Şekli bozulmuş kuplar, yanlardan çıkan teller, yırtık bantlar, gevşemiş lastikler... Bu sütyenleri yatağın üzerinden kaldır, kalanlarla yoluna devam et. 


Dışarıda yüzlerce kız kardeşin var

Dışarıda yüzlerce kız kardeşin var

Dah önce giyilmiş olduğuna dair işaretler taşıyan ama hala ömrü olanları, artık tarzınla uyuşmayanları, büyük ya da küçük gelenleri kadın dayanışma topluluklarına ve kadın dayanışmalarına ver. Dışarda yüzlerce kız kardeşin var, unutma. Senin çöpün, bir başkasnın hazinesi olabilir. Artık kalanlarla yola devam edeceksin. Bir müzik aç ve çekmecene yerleştirmeye başla. Ne kadar çok yer kalmış değil mi?

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tüm zamanların en iyi 8 stil önerisi