6 bacaklı buzağı görenleri şaşırtıyor

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde dünyaya gelen 6 bacaklı buzağı görenleri hayretler içinde bırakıyor

09 Kasım 2015, Pazartesi 11:58
A A
6 bacaklı buzağı görenleri şaşırtıyor
Şanlıurfa Ceylanpınar'da 6 bacağı bulunan buzağıyı görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Yaklaşık 1,5 ay önce dünyaya gelen 6 bacaklı buzağıyı duyanlar, küçük buzağıyı görmek için mezraya akın ediyor. Buzağının sahibi 10 çocuk babası Abdürrezak Çalışkan (50) doğum yapan ineğin önce ikiz buzağı dünyaya getireceğini zannettiklerini kaydetti. Çalışkan "İneğimiz doğum yaparken doğum esnasında altı bacak görünce ineğimizin ikiz buzağı dünyaya getireceğini zannetmiştik. Ancak daha sonra dünyaya gelen buzağının ikiz olmadığını fark ettik. Buzağının 6 bacağının olduğunu fark edince gerçekten çok şaşırdık. Şu an buzağımız çok sağlık bir şekilde büyüyor. Allah’ımıza binlerce defa şükürler olsun” dedi.
 
Çalışkan, kızının buzağıya buzağıya 'Fatma Nur’ ismini koyduğunu kaydetti. Sema Yüce Çalışkan (12) “Buzağımız 6 ayaklı olarak dünyaya gelince başta çok korktum. 'İyi ki insanlarda bu halde doğmuyor' diye şükrettim. Buzağımızı çok seviyorum. Boş zamanımda onunla ilgileniyorum” ifadelerini kullandı.

İnceleme yapılması beklenen buzağının boynundan sarkan 2 ayağın, gelişemeyen ikinci bir buzağının ayağı olabileceği tahmin ediliyor.

İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.