6 bin pizzacı aranıyor

6 bin pizzacı aranıyor

Yılda üç milyar pizza tüketen İtalyanlar'ın milli yemeği tehlike altında. İtalya, pizza tüketimine yetişebilmek için 6 bin yeni pizza ustasına ihtiyaç duyuyor

30 Nisan 2013, Salı 12:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İtalya’da işssizlik oranı giderek artarken ülkenin milli yemeği pizza ise yeni usta sıkıntısı çekiyor. İtalyan İş Federasyonu (FIPE), ülkede 6 bin yeni pizza ustasına ihtiyaç olduğunu bildirdi. Roma’da bir pizza dükkanı işleten Alessandro Rossi, “İtalyanlar pizza ustası olarak çalışmanın aşağılayıcı ve komik olduğunu düşünüyor. Gençler 40 bin euro kazanıp, araba sahibi olmak istiyor. Bu boşluk Mısır ve Filipinler’den gelen göçmenlerle dolduruluyor” dedi.

MISIRLILAR PİZZACI OLUYOR

Telegraph gazetesine konuşan Amadeo Al-Wikel, 12 yıl önce göç ettiği Roma’da bugün bir pizza dükkanına sahip. Al-Wikel usta sıkıntısını “İtalya’ya çalışmak için gelen Mısırlılar’ın yüzde 80’i pizzacı oluyor. Bu işte iyiyiz çünkü buraya çok çalışmak için geldik. İtalyanlar ise günde 6 saat çalışabilecekleri rahat bir iş istiyor” sözleriyle anlattı. İtalyan Pizza Okulu’nu yöneticisi David Madolin ise iyi bir pizzanın sindirimi kolay ve kıtır olması gerektiğini, Mısırlı pizzacıların da bu lezzeti başarabildiğini belirtti.

NTVMSNBC

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Siz hiç "Tiyatro fabrikası" gördünüz mü?