6. Şehir Tiyatroları Festivali Adana’da başlayacak

6. Şehir Tiyatroları Festivali Adana’da başlayacak

6. Şehir Tiyatroları Festivali Adana’da başlayacak

13 Ekim 2021, Çarşamba 16:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ADANA,(DHA)- TÜRKİYE'nin dört bir yanından şehir tiyatroları, birbirinden etkileyici oyunlarıyla Adana’da buluşuyor. 6. Şehir Tiyatroları Festivali, 18 Ekim-1 Kasım 2021 tarihleri arasında Adana’da gerçekleştirilecek. 13 şehir tiyatrosunun sahneleyeceği oyunlar tiyatroseverlere unutulmaz günler yaşatacak.
Bu yıl 6’ıncısı düzenlenecek olan Adana Şehir Tiyatroları Festivali 18 Kasım Pazartesi günü İstanbul Şehir Tiyatrosu’nun sahneye koyacağı oyunla başlayacak ve 1 Kasım Pazartesi günü Uşak Şehir Tiyatrosu’nun oyunuyla sona erecek. 14 gün sürecek festivalde Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen şehir tiyatroları birbirinden etkileyici oyunlar sahneleyecek. Festivalde tiyatro gösterimlerinin yanı sıra Kocaeli, Anadolu ve Atatürk üniversitelerinden bazı akademisyenler tiyatro ile ilgili atölye çalışmaları yapacak, konferans verecek.
Adana’nın evrensel değerde yetiştirdiği sanatçıları ve önemli festivalleri ile bir kültür sanat şehri olduğunu dile getiren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, sanatı ve sanatçıyı desteklemeye devam edeceklerini ifade etti. Başkan Karalar, Adanalıları 6. Şehir Tiyatroları Festivali’ni izlemeye davet etti.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çukurova’da Cumhuriyet Turnuvası