6 yaşındaki oğullarıyla 4 ayda 26 bin km yol gittiler!

Seyahat etmenin neredeyse bir tutkunun dışına çıkıp “moda” olduğu ve insanların sosyal medyada güzel fotoğraf paylaşmak için seyahat ettiği şu günlerde çok farklı bir çift karşımızda! Seyahatin kendileri için gerçekten de bir tuku olduğunu gösteren çift oğullarıyla çıktıkları bu seyahat sadece gezginlerin cesaret edebilecekleri türden bir aile... Mihai Barbu, sevgilisi ve 6 yaşındaki oğulları Vladimir son olarak Romanya’dan Moğolistan’a büyülü bir seyahat gerçekleştirdi…

09 Ocak 2018, Salı 12:07
A A

En büyük hayaliniz pılınızı pırtınızı toplayıp, sevdiklerinizle tüm dünyayı gezmek ise bir de bunu ailenizle, minik yavrunuzla yaptığınızı düşünün...  38 yaşındaki Mihai Barbu, sevgilisi ve 6 yaşındaki oğluyla bir motosiklet üzerinde seyahat ediyor.

Profesyonel bir fotoğrafçı olan Mihai Barbu ve muhasebeci eşi birkaç yıl önce işlerini bırakarak seyahat etmeye karar verdiler. “Pamir Yolu, Tacikistan”

Freelance olarak çalışan fotoğrafçı Barbu, eskiden haber fotoğrafçılığı yapıyormuş ve asıl tutkusu buymuş.

Seyahat etmek onlar için bir tutku olsa da dünyadaki profesyonel anlamda geçerli olan “gezgin” tanımına uymadıklarını sadece gezmeyi sevdiklerini söylüyorlar.

Önceden tek başına seyahat eden Mihai Barbu, oğlu Vladimir gelince hayatında hiçbir şey değiştirmemiş

Sadece motosikletlerine bir koltuk eklediklerini ve yolculuğa onunla devam ettiklerini söylüyorlar

Motosikletin yanına bir sepet alarak yolculuklarına devam eden çift, 6 yaşındaki küçük oğullarına muhteşem bir hediye vererek ona dünyayı gösteriyor

Oğulları Vladimir 4 yaşındayken de tam 28.000 kilometre yol katederek Avrupa kıtasını dolaştılar.

Şimdi de küçük oğullarıyla 4 ayda 26.000 kilometre yol katederek Romanya’dan Moğolistan’a uzun bir yolculuğu tamamladılar.

Yaşıtları bilgisayar oyunları ve tabletlerle vakit geçirirken Vladimir büyülü bir seyahatin başrolü…

“Moğalistan’ın yıldızlı geceleri gibisi yok”

“Gördüğümüz en güzel gökkuşağı, Moğolistan”

“Fas”

“Fas’ta bir otel”

“Karadağ”

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.