Önceki Fotolar

600 araçlık "15 Temmuz" konvoyu

Adana’nın Kozan ilçesinde 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla 600 araçtan oluşan "Milli Birlik ve Beraberlik" konvoyu düzenlendi

13 Temmuz 2017, Perşembe 21:59
A A

 Kozan Kaymakamı Avni Oral, "Bugünler bir yıl önce ülkemizde milletimize yönelik gerçekleştirilen hain darbenin yıl dönümü. Bundan tam bir yıl önce ülkemize, milletimize, milletimizin birliğine beraberliğine, Cumhuriyetimize, demokrasimize, milli irademize yönelik olarak gerçekleştirilen kalkışma sonucunda bu kalkışma milletimizin feraseti, basireti, kahramanlığı, birlik ve beraberliği ile akamete uğratıldı.

Bir yıl önce gerçekleşen darbe girişimini bizler de çeşitli etkinliklerle bu yıl dönümü içerisinde anıyoruz. Bugünkü programımızda hemen hemen 7’den 70’e her kesiminden ve toplumun her katmanından olan insanlarımızın katılımı ile gerçekleştirdiğimiz bir milli birlik ve demokrasi konvoyuydu.

Yaklaşık 600’e yakın aracımızın katıldığı, her yaştan, her kesimden insanın doğrudan doğruya müdahil olduğu bir etkinlik oldu.Bu tür etkinliklerde temel amacımız bundan bir yıl önce yaşadığımız o kara gecenin, karanlık gecenin unutulmaması, unutturulmaması, hafızaların tekrar yenilenmesi.

15 Temmuz ruhunun tekrar hafızalarda canlanması açısından önemli. Bu ve benzeri programlar bugün olduğu gibi bundan sonraki süreçte gelecek nesillere de aktarılmış olacak" dedi. 

'BİRLİK İÇİN DÜRÜST OLMAK LAZIM'

'BİRLİK İÇİN DÜRÜST OLMAK LAZIM'

Üzerine astığı dövizlerle dikkat çeken 84 yaşındaki Ahmet Saygılı ise, "Bu vatanın birliği için dürüst olmak lazım, sahip çıkmak lazım vatanımıza, milletimize. Ben şuan 84 yaşındayım. Vatanım için, milletim için bu yürüyüşe geldim katılıyorum" diye konuştu. 

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.