61. Hükümet için güven oylaması

61. Hükümet için güven oylaması

TBMM Genel Kurulunda 61. Hükümet'in Bakanlar Kurulu için güven oylaması yapılıyor

13 Temmuz 2011, Çarşamba 15:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Güven oylaması elektronik cihazla yapılıyor. Ancak şifreleri değişen bazı vekiller elektronik cihazın azizliğine uğradı ve pusula kullanmak zorunda kaldı. Açık oylama elektronik cihazla yapılıyor.

Ancak bazı vekiller elektronik cihazla oylamaya katılamadı. Çünkü şifreleri değişmişti. Şifrelerini bilmeyen vekiller pusula ile oylamaya katıldı.

276 VEKİLİN OYU YETERLİ

Güvenoyu için 276 milletvekilinin oyu yeterli sayılıyor. Hatip Dicle'nin YSK tarafından milletvekilliğinin düşürülmesini protesto için yemin etmeyen BDP Meclis'te yok.

CHP'Lİ 4 VEKİL DAHA YEMİN ETTİ

TBMM Genel Kurulu’nda güven oylamasına geçmeden önce 4 CHP’li milletvekili daha yemin etti. CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay, Çanakkale Milletvekili Mustafa Serdar Soydan, Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli ve Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu TBMM Genel Kurulu'nda yemin etti.

CHP'Lİ İSA GÖK YİNE YEMİN ETMEDİ

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, CHP Mersin Milletvekili İsa Gök’ün de ismini okudu, ancak Gök yemin etmek için kürsüye gelmedi Güven oylamasının ardından 61. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Anıtkabir'i ziyaret edecek. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Asiltürk'ü kabul etti