65 üstü ve engelliye evde maaş

65 üstü ve engelliye evde maaş

İçişleri Bakanlığı’nın korona salgınına karşı valiliklere gönderdiği talimat kapsamında, 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan emekli vatandaşlara maaşları konutlarında verilmeye başlanmıştı.

11 Şubat 2021, Perşembe 07:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Söz konusu kararlar sonrası ödemeler, bizzat emekli vatandaşların evlerine gidilerek yapılıyor. Bu çalışmalarda PTT de önemli bir görev üstlendi. Türkiye’nin her köşesine ulaşan PTT AŞ, 5 binin üzerindeki iş yeri ve yaygın ağıyla ücra köşelerde yaşayan emeklilere maaşlarını ulaştırmaya odaklandı.

Hizmetten memnunlar

Hiçbir banka şubesinin bulunmadığı 1280 yerleşim yerinde ve hiçbir banka ATM’sinin olmadığı 174 yerleşim yerinde de vatandaşın talebi durumunda PTT personeli evlerine kadar giderek maaşlarını teslim ediyor.

Türkiye genelinde yaklaşık 43 bin personeliyle hizmet sunan PTT’nin üstlendiği rol, özellikle ücra yerlerde yaşayan vatandaşların işini kolaylaştırdı. Emekli maaşınızı konutta alabilmeniz için en yakın Sosyal Güvenlik Il Merkezi’ne maaşınızı konutunuzda almak istediğinize dair bir dilekçe vermeniz yeterli. Bu hizmetten ücret alınmıyor.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER ABD, ocakta 162,8 milyar dolarlık bütçe açığı verdi