"654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne ilgi büyük olacak"

'654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne ilgi büyük olacak'

654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, 24-26 Temmuz'da Edirne'de yapılacak.

13 Temmuz 2015, Pazartesi 11:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Türkiye Güreş Federasyonu Yağlı Güreş Koordinatörü Metin Başdemir, yaptığı açıklamada, bu yılki organizasyona ilginin büyük olacağını söyledi.

Başdemir, 654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne yaklaşık 2 bin sporcunun katılacağını belirterek, "Bütün boylarda çok zorlu ve çekişmeli müsabakalar olacak" dedi.

Maçların 14 boyda yapılacağını vurgulayan Metin Başdemir, şunları söyledi:

"Müsabakaların fair-play çerçevesinde geçmesini temenni ediyoruz. Son yıllarda başpehlivanlarımız arasındaki mesafe iyice kapandı. Bu nedenle maçlar korakor geçecek. Başpehlivanlık müsabakalarında çeyrek finale kadar seribaşı uygulaması yapılacak. Kalbinden rahatsız olan güreşsever, Edirne’ye gelmesin."

Başpehivanlık için Fatih Atlı, Recep Kara, İsmail Balaban, Orhan Okulu ve Mehmet Yeşil Yeşil’in rakiplerine göre bir adım önde gözüktüğünü ancak Kırkpınar’ın sürprizlere açık olduğunu vurgulayan Başdemir, 652. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan olan ancak doping yaptığı gerekçesiyle ceza alan Ali Gürbüz’ün gelecek yıl organizasyona katılabileceğini ifade etti.

Metin Başdemir, müsabakalarda 10 cazgır, 90 meydan ve kule hakemin görev yapacağını kaydederek, "Ayrıca iki ton yağ kullanılacak. Bu yıl seyirci patlaması bekliyoruz. Edirne’de kol bağlayacak tüm pehlivanlara, görev yapacak hakem ve cazgırlara başarılar dilerim" diye konuştu.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dimitris Pelkas şoku! Hastaneye götürüldü