7 adımda çörek otu yağı ile zayıflama mucizesi

Çörek otu yağı zayıflatır mı? Bu soruyu her aktara gidişinizde aklınızdan geçiriyor ama uygulamaya koymuyorsunuz. Çörek otu yağı ile zayıflama, kulağa mucize gibi gelse de arkasındaki nedenler tamamen bilimseldir. Çörek otu yağı ile zayıflayanlar, genelde denemekten korkmayanlardan çıkıyor. Zayıflamada çörek otu yağı kullanmak, diyet ve egzersizle desteklendiğinde oldukça başarılı sonuçlar veriyor. İşte çörek otu ile zayıflamaya dair bilmeniz gerekenler.

07 Ağustos 2020, Cuma 15:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Çörek otu yağı nasıl zayıflatır?

Çörek otu yağı nasıl zayıflatır?

Çörek otu, iştah kesme özelliği sayesinde kilo vermede etkilidir. İştah kesmenin sağlıklı ve doğal yollarından biridir. Çörek otunu birkaç kez kullandıktan sonra iştahta azalma olur.

Bağırsakları düzenler

Bağırsakları düzenler

Kilo sorunu yaşayanların çoğunda kabızlık görülür. Kabızlık, boşaltımın düzensiz olmasına yol açtığından kilo vermeyi engeller. Çörek otu tüketimi, bağırsaklardaki bu katılaşmayı önleyerek, bağırsakların nem dengesini korur. Bağırsakların sağlıklı çalışmasını sağlar. Böylece zayıflarken boşaltım sisteminin de dengede kalmasını sağlar.


Sindirimi kolaylaştırır

Sindirimi kolaylaştırır

İnsan yaşamı için hayati bir öneme sahip olan karaciğer, sindirim siteminin işlevlerini doğrudan etkiler. Sindirimin yavaş olması kilo almaya neden olur. Çörek otu, karaciğerin temizlenmesini sağlar. Kilo vermek için çörek otu kullanıldığında, karaciğer temizlendiği için daha hızlı kilo verilebilir. Sindirimin hızlı olması ise, besinlerin yağ olarak depolanmasını engeller.

Metabolizmayı hızlandırır

Metabolizmayı hızlandırır

B vitamini, metabolizma için son derece önemli bir vitamin olup, eksikliği vücutta yağ depolanmasına ve tüm sistemlerin yavaş çalışmasına sebep olur. Çörek otunun, B vitamini açısından zengin olması, zayıflamak isteyenlere büyük kolaylık sağlar. Çörek otunun düzenli olarak kullanımı, vücudun kendini toparlayarak fazla yağlardan kurtulmasına yardımcı olur. B vitamini eksikliği olmayanlar, tükettiğinden daha fazla kalori yaktıklarından fazla kilo almazlar.

Açlık ataklarını dengeliyor

Açlık ataklarını dengeliyor

Yapılan araştırmalar, çörek otu yağının pankreatik beta-hücrelerinin iyileşmesinde oldukça etkili olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda kan şekerini de dengeleyen, açlık ataklarını kontrol altına alan özelliğiyle zayıflamak isteyenlerin en önemli yardımcısı olarak karşımıza çıkıyor. İçindeki bileşenler, hem zayıflamada hem de diyabette iyileştirici etkiye sahiptir. Doğanın sunduğu bu mucizevi siyah tohumun yağından faydalanmayı ihmal etmeyin.

Çörek otu yağı zayıflamada nasıl kullanılır?

Çörek otu yağı zayıflamada nasıl kullanılır?

Sabahları aç karnına çörek otu yağı içme

Sabahları aç karnına 1 tatlı kaşığı kadar içilir ve yarım saat sonra kahvaltı yapılır. Ara öğünlerde tüketilen yoğurt, ayran ve sütün içerisine de bu yağdan ilave edilir. Geceleri uyumadan önce 1 bardak ılık suyun içine 1 çay kaşığı çörek otu yağı konularak içilir.

Yemeklerden önce çörek otu yağı içme

Yemeklerden önce çörek otu yağı içme

Yemeklerle veya yemekten sonra 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı tüketmeniz ise iştahınızı açacaktır. Bu yöntemle daha fazla yemek yemek ihtiyacı hissedeceksiniz. Yemekle beraber tüketecekseniz eğer salata, yoğurt veya çorba üzerine 1 tatlı kaşığı ilave edebilirsiniz. İlk başlarda bu tat da alışık olmadığınız için yadırgaya bilirsiniz ancak sonra dan çörek otu yağı vazgeçilmezi tatlarınız arasına girecektir.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pesketaryen diyet nedir? Pesketaryen diyet nasıl yapılır?