7 adımda DM'den yürüme rehberi

DM'den yürümek nedir? Öncelikle bunu açıklamakla başlayalım. DM'den yürümek, modern zamanda birisiyle tanışmanın en etkili ve hızlı yoludur. Bunu zaten biliyordunuz ancak, ilgi duyduğunuz birine DM'den yazarken eliniz ayağınız birbirine karışıyor olabilir. DM'den yürümek bir sanattır, DM'den yürümenin de incelikleri var. Peki DM'den nasıl yürünür? İşte 7 adımda DM'den yürüme rehberi

29 Mayıs 2020, Cuma 14:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ortak nokta arayın

Ortak nokta arayın

Eğer sosyal medyayı aktif olarak kullanan biriyse kısa bir profil incelemesinin ardından ortak nokta bulmak zor olmayacaktır. Eğer gittiğiniz mekanlar ortaksa, sizin de okuduğunuz bir yazarı seviyorsa, paylaştığı hikayelerde dinlediği müziğe dair ipuçları veriyorsa işe buradan başlayabilirsiniz. Böylelikle kendini size yakın hissedecektir. 

Soru sorun

Soru sorun

İlk mesajınız soru içermeyen sadece kendinizden ya da öylesine bahsettiğiniz bir şeyse, karşınızdaki kişi size cevap yazmakta zorlanabilir. Ya cevap vermez ya da mesajınızı beğenir geçer. Soru sorun ki sohbet aksın. 

Cümle kurun

Cümle kurun

Sadece 'selam', 'merhaba', 'naber' gibi tek kelimelik mesajlar atmanızla hiç yazmamanız arasında fark yok. Böyle yaparsanız görmezden gelinme ihtimalini katlıyorsunuz. Mesajda bir düşüncenizi ya da fikrinizi belirtme yoluna gidin. Bir cümlelik bir soru ilk mesaj için ideal.

'Sohbeti nasıl ilerletirim?'

'Sohbeti nasıl ilerletirim?'

İlk mesajı attınız, ufak tefek sohbete giriş yaptınız. Nasıl ilerleyeceği konusunda gerilmeniz çok normal. Ama bir DM kutusunda sohbeti canlı tutmanın en iyi yolu soru sormaktır. Eğer muhabbet tıkandıysa, bir gönderisi hakkında yorum yapabilir, gününüzden bir anı paylaşabilir ya da gördüğünüz komik bir gönderiye ona yollayabilirsiniz. 

Tavsiye isteyin

Tavsiye isteyin

Onun sizden önce yaptığı bir konuda tavsiye isteyebilirsiniz. Örneğin bir Avrupa seyahatine çıkmak istiyorsunuz, 'DM'den yürüyeceğiniz' kişi de daha önce bunu yapmış. Bulunmaz bir fırsat, derhal ona önerebileceği ülkeleri sorun mesela. Sizin yeni taşındığınız bir şehirde yaşıyorsa, işe ondan yemek yiyebileceği güzel yerleri sorarak başlayabilirsiniz. 

Ortak arkadaşları kullanın

Ortak arkadaşları kullanın

Eğer ortak arkadaşlarınız varsa sohbet esnasında onlarla olan anılarınızdan bahsedebilir, sizinle yakınlık kurmasını sağlayabilirsiniz.

'Numarasını nasıl isteyeceğim?'

'Numarasını nasıl isteyeceğim?'

Numarasını istemek için öncelikle doğru anı beklemelisiniz. Karşınızdakinin sizinle ilgilendiğini kanıtlayan bir sinyal almadığınız sürece telefon numarası istemeyin. Bunun karşı tarafı gerebileceğini de sakın unutmayın. Doğrudan numarasını istemekten çekiniyorsanız, sevimli bir şekilde sorabilirsiniz. Örneğin "Bana telefon numaranı verirsen sana her gün komik kedi videosu göndereceğime söz veriyorum" en tatlı yolu olabilir. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sevgilinizin sizi özlemesini sağlamanın 8 yolu