7 adımda güneş sonrası bakım nasıl yapılır?

Güneşlenme sonrası ciltte kızarıklık ve kuruluk artık alıştığımız bir şey. Güneşin altında uzun süre kalan cilt, su kaybettiği için esnekliğini yitiriyor. Cildin suyunu ve esnekliğini yitirmesi sonucu erken yaşlanma ve beraberinde türlü sorun ortaya çıkıyor. Güneşlenme sonrasında doğru ürünleri kullanmak, bol su tüketmek hem sağlık hem de güzellik açısından büyük önem taşıyor. İşte 6 adımda güneşlenme sonrası cilt bakımı!

01 Temmuz 2020, Çarşamba 12:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Elbette duş

Elbette duş

Plajdan gelince hepimizin ilk olarak yaptığı şey, duşa girmek elbette. Gün boyunca defalarca sürdüğümüz güneş kremlerinden vücudu temizlemeliyiz. Yalnız sadece güneş kremi ve bronzlaştırıcılardan arınmak yetmez, ciltte kalan deniz tuzundan arınmak da elzem. Deniz tuzu, ciltte ne kadar kalırsa o kadar kurur cilt.


Cildinizi nemlendirin

Cildinizi nemlendirin

Evet denizden ve güneşlenmeden sonra eve döndüğümüzde duş alma kısmını asla atlamıyoruz. Ancak hepimiz cildimizi iyi bir losyonla nemlendiriyor muyuz? Cildin kaybettiği nemi geri kazanması için iyi bir nemlendirici kullanmakta yarar var.


Saç maskesini ihmal etmeyin

Saç maskesini ihmal etmeyin

Deniz veya havuzun ardından istediğiniz şekle giren saçlarınızı yıkayıp klor ve tuzlu sudan arındırdıktan sonraysa yapmanız gerekenler belli. Duştan sonra nemli saçınıza uyguladığınız iyi bir doğal maske, ihtiyacınız olan bileşenleri sağlayacak, yumuşacık saçlara sahip olmanıza yardım edecek.


Ayakları unutmayın

Ayakları unutmayın

Tüm gün kumda yürümek ayaklarınız için harika bir peeling etkisi yaratır. Hatta denize girdiğinizde ayak derinizin sertleşen bölgelerini kuma sürterek bu etkiyi artırabilirsiniz. Ancak ayaklarınızı nemlendirmediğiniz sürece, yaptığınız bu peeling hiçbir işe yaramayacaktır. 

 Yüzünüzü temizleyin

Yüzünüzü temizleyin

Yüzünüzü güneş kremlerinden iyice arındırmalısınız yoksa sivilce gibi hiç istenmeyen misafirleriniz olabilir. Biliyorsunuz ki, güneş kremleri suya dayanıklı oldukları için iyi bir temizlikle anca ciltten çıkarlar.


 Dudakları yumuşatın

Dudakları yumuşatın

Dudaklarınız güneşte kolayca yanabilir, bu yüzden plajdayken gün boyunca dudaklarınıza güneş koruyucu etkisi olan bir dudak nemlendiricisi uygulayın. Buna rağmen plajdan döndüğünüzde dudaklarınız biraz kurumuş olabilir. Hafif bir dudak nemlendiricisi veya bir miktar vazelin uygulayıp beklediğinizde dudaklarınızı yumuşacık olacaktır.

Her zamankinden fazla su için

Her zamankinden fazla su için

Plajda denize gir ve çık döngüsü içinde yeterince su içmeyi unutuyoruz. Bu nedenle denizden döndüğünüzde aradaki açığı kapatmak için her zamankinden fazla su için.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Deniz suyunun cilde ve saçlara sağladığı 6 fayda