7 adımda ilişkinizdeki kötü alışkanlıklarınızdan kurtulun

Kıskançlık ve güvensizlik, bir ilişkinin zedelenmesinde en büyük rolü oynar. Eğer biriniz diğerini ya da her ikiniz de birbirinizi kontrol etmeye çalışırsanız, işler kavgaya dönüşür. Sağlıklı bir ilişki içinde olmak, sandığınız kadar zor değil. Daha mutlu ve daha sağlıklı bir ilişki oluşturmak için partnerinizle birlikte yapabileceğiniz bazı alışkanlıklar var. Bu alışkanlıklara bir anda sahip olmanız biraz zor olabilir. Ancak partnerinizle düzgün bir iletişim kurduğunuz zaman, ayrılmak yerine ömrünüzü birlikte geçirmek isteyeceksiniz. İşte 7 adımda kıskançlık ve ilişkinizdeki kötü alışkanlıklardan kurtulmanın yolları.

17 Aralık 2019, Salı 10:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

1-Partnerinize güvenin ve iletişime açık olun

Partnerinizle bir elmanın iki yarısı olmanız gerekiyor.  İkinizin de birbirinize güvenmesi ve birbirleriyle açık bir şekilde iletişim kurabilmeniz gerekiyor. Bir sorun ortaya çıktığında ikinizin de oturup oturup konuşabilmeniz gerekir.

2-Partnerinizle birlikte elinizden gelenin en iyisi yapın

Eğer partnerinize bir şey yapacağınızı söylüyorsanız, o şeyi yapmanız gerekir. Bu bir tatil veya bir akşam yemeği olabilir. Eğer yapmayacaksanız, partnerinizin umutlarını arttırmayın ve hayal kırıklığına uğratmayın. Bu birçok yönden ilişkinizde güvensizlik yaratır. Bir şey yapmayacaksanız, ilk başta yapacağınızı da söylemeyin.

3-Kıskançlığınızı sorgulayın ve yalnızca gerekli olduğunda harekete geçin

Küçük şeylere aşırı tepki vermeyi bırakın. Kıskançlığınızın gerekli olup olmadığını düşünmek için bir dakikanızı ayırın. Aşırı tepki veriyor musunuz? Roller değişseydi nasıl hissederdiniz? Kıskanç olmak için gerçekten bir neden var mı?

4-Partnerinizin duygularını pas geçmeyin

Eşinizin duygularını kabul etmeye istekli olun ve onu doğru şekilde hissedin. İkinizin de hisleri var ve bazen farklı şeyler hissedeceksiniz. Sizi etkilemeyen şey, eşinize zarar verebilir ve bunun tersi de olabilir. Bir kez daha tekrarlıyoruz, iletişim önemlidir.

5-Kişisel alanın ne kadar önemli olduğunu unutmayın

Her insanın kendiyle vakit geçirmeye ihtiyacı vardır. Sırf eşiniz bir süre yalnız kalmak istediğinde sizi aldatacağını düşünmeniz oldukça yersiz. En azından bazı durumlarda kendi başınıza kalabilmeniz gerekir. İlişkiler sağlıksız bağlılıklar oluşturabilmenin bir sonucu değildir.

6-Tartışmalar derinleşse bile daima adil olmayı unutmayın

Eşinizle çirkin tartışmalara girmeyin. Aklınızı kullanın ve geçmişi eşelemekten vazgeçin. Düzgün konuşun ve birbirinizin konuyla ilgili duygularını değerlendirin. Düzeltemeyeceğiniz sözler söyleyecek kadar tartışmayı alevlendirmeyin, kendinizi frenlemesini bilin.

7-Kendi yaralarını düşün

Partnerinizin daha önceki davranışlarından dolayı şu an bu şekilde davranıyor olabilirsiniz. Bu durum hızlı bir şekilde unutmamız gereken bir mesele değil. Derinlere yolculuk yapın ve neden böyle hissettiğinizi keşfedin. Bu konu hakkında partnerinizle iletişim kurmayı ihmal etmeyin.

posta.com.tr

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Partnerinizin yanında gaz çıkarmak bağları güçlendiriyor