7 çocuk, 21 yıl sonra gelen nikah

YALOVA'ya 5 yıl önce Diyarbakır'dan göç eden ve 21 yıldır imam nikahlı olan 7 çocuk sahibi Nadire Baran ile Ahmet Baran resmi nikah kıydırdı

13 Ekim 2009, Salı 13:33
A A
7 çocuk, 21 yıl sonra gelen nikah

Taşköprü Belediye Nikah Salonu’nda, Evlendirme Memuru Hüseyin Tanrıkulu’nun kıydığı nikahın şahitliğini çiftin komşuları yaptı. Nikahta hızlı davranan Nadire Baran (43), eşi Ahmet Baran’ın (48) ayağına bastı ve evlenme cüzdanını nikah memurunun elinden aldı.

Çiftin çocukları 17 yaşındaki Rojda, 16 yaşındaki Rojbin, 14 yaşındaki Ruken, 12 yaşındaki Melik Fırat, 11 yaşındaki Serdest ve 7 yaşındaki Muhammed nikaha katılırken, üniversitede matematik öğretmenliği bölümünde okuyan 18 yaşındaki Rojhad ise katılamadı. 21 yıl önce amcasının kızı ile evlenen Ahmet Baran, okuyan çocuklarının işlemlerinde sıkıntı yaşadıkları için resmi nikah kıydırdıklarını söyledi.

Biri üniversite, 3’ü lise, 2’si ilkokulda eğitim gören, 1 çocuğu ise gelecek yıl okula başlayacak olan çift, iş bulmak için 5 yıl önce Diyarbakır'dan Yalova’ya taşındıklarını belirtti. 16 yıldır hafriyatçı olarak çalışan baba Baran’ın müteahhit arkadaşının iflas etmesi üzerine işsiz kaldığı ve 2 yıldır çalışmadığı belirtildi. Evin geçimini kadın terzisi olarak çalışan Nadire Baran’ın sağladığı kaydedildi.

Eğitim için nikah kıydık

Nikah sonrası 6 çocuğuyla birlikte basın mensuplarına poz veren Ahmet Baran, çocuklarının eşinin nüfusunda olduğunu belirterek, 21 yıl önce eşim Nadire ile imam nikahıyla evlendik. 7 çocuğumuz oldu. Büyüdüler ve okul çağına geldiler. Eşim, çalıştığı için çocuklarla ben ilgilenmek zorunda kaldım. Ancak çocuklarımız eğitim gördükleri için resmi prosedür gereği sorun çıkabileceğini düşündük. Bunun üzerine resmi nikah yapmaya karar verdik” dedi.

Onur ERDİK- Ömür ÇİÇEK / YALOVA, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.