7 gündür kayıp olan kişiyi komandolar arıyor

Muğla’nın Menteşe ilçesi kırsal Yeniköy Mahallesinde 9 Nisan’da mantar toplamaya giden ve haber alınamayan 76 yaşındaki Halil İbrahim Gürel’i 85 kişilik komando taburu ormanlık alanda arıyor

15 Nisan 2019, Pazartesi 20:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Muğla’nın Menteşe ilçesi Yeniköy Mahallesinde bir hafta önce eşi ile birlikte ormanlık alana mantar toplamaya giden ve haber alınamayan Halil İbrahim Gürel’in arama çalışmaları devam ediyor.

AFAD, UMKE, Jandarma, iz takip köpeği ve siviller tarafından bir haftadır yapılan arama çalışmalarında 76 yaşındaki kişinin izine rastlanmadı. 

Arama çalışmalarına bugün de Muğla İl Jandarma Komutanlığı Komando Taburu'ndan 85 kişilik personel katıldı. Yeniköy Kaballa mevkisinde komando taburu tarafından hilal oluşturularak başlatılan arama çalışmalarında havadan da drone ile destek verildi. 

Yağmur nedeniyle havadan Drone arama çalışmalarına ara verilirken, komandolar ormanlık alanda karış karış arama çalışmalarını sürdürüyor.

Öğle saatlerinde eşi ile birlikte mantar toplamak için çıktıklarını belirten Sultan Gürel, "2 ila 4 arasında yok oldu bu. Göbek toplamaya gitmiştik, mantar toplamaya. Her zaman gidiyor benimle. Geliyor, gidiyor, biz çok o tarlalara gidip geliyoruz yani. Ama bu, bu kadar saf değil ki. Aklı başında bir insan.” 

“Herhangi bir rahatsızlığı yoktu. Yolda gezerken biri aldı gitti. Kaç kişi görmüş onu yolda. Herhangi bir insan götürmüştür. Parası var diye" dedi.

Sultan Gürel, kaçıranların jandarmayı gördükten sonra saklandıklarını iddia etti. 

Komando ekipleri arama çalışmalarını geniş bir ormanlık alanda sürdürüyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İşte Türkiyenin konuştuğu filozof Atakan... Günde 250 sayfa okuyor