75'ten fazla kadının suçladığı Harvey Weinstein ilk kez hakim karşısında

75'ten fazla kadının suçladığı Harvey Weinstein ilk kez hakim karşısında

Aralarında ünlü oyuncuların da bulunduğu 75'ten fazla kadının tecavüz ya da cinsel tacizle suçladığı ABD'li film yapımcısı Harvey Weinstein, kamu davasında ilk kez hakim karşısına çıktı.

23 Ocak 2020, Perşembe 08:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

ABD'li film yapımcısı Harvey Weinstein, hakkında açılan ve müebbet hapis istemiyle yargılandığı kamu davasında ilk kez hakim karşısına çıktı. Davanın ilk duruşmasında savcı Meghan Hast, Harvey Weinstein'i "cinsel saldırgan" olarak niteledi. Hast, ünlü yapımcının sektördeki gücünü ve prestijini kullanarak şikayetleri susturduğunu söyledi.

'O bir tecavüzcüydü'

Savcı Hast, açılış konuşmasında jüri üyelerine seslendi ve "Karşınızda oturan adam sadece Hollywood'un en etkili isimlerinden değil. O bir tecavüzcüydü. Eğlence sektöründeki gücünü ve prestijini kullanarak şikayetleri susturdu… Bu mahkeme salonunda dinleyeceğiniz kadınlar birbirlerini tanımasa da, her biri aynı utanç ve aşağılanmayı yaşadı" dedi.

67 yaşındaki Weinstein kendisine yöneltilen taciz ve tecavüz suçlamalarını reddediyor.

Mart ayında sonuçlanması öngörülüyor

Weinstein'in avukatları ise cinsel ilişkilerin rızaya dayalı olduğunu savundu. Weinstein'in ifade vermesi beklenmeyen davanın mart ayında sonuçlanması öngörülüyor. 

Bugüne kadar aralarında ünlü oyuncuların da bulunduğu 75'ten fazla kadın, Weinstein hakkında cinsel saldırı ve taciz suçlamasında bulundu.
Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kaan Tangöze'nin kızı babası gibi rockçı olacak