77'nci Altın Küre Ödülleri gecesinde neler oldu? Ricky Gervais'ten ünlülere altın ayar

Yıldızlar dünyasında ödül mevsiminin açılışı ‘Oscar’ın habercisi ’Altın Küre ile başladı. 77’ncisi düzenlenen törene sunucu RickyGervais’ın Hollywood’a verdiği ikiyüzlülük ayarı damga vurdu. Gecenin kazananı 2’şer ödülle Tarantino’nun ‘Bir Zamanlar Hollywood’da filmi ile Sam Mendes’in ‘1917’si oldu.

07 Ocak 2020, Salı 09:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Dijitale büyük darbe

Dijitale büyük darbe

Sinema sektörünün en önemli ödüllerinden Altın Küre, önceki gece Los Angeles’taki törenle sahiplerini buldu. Gecede film ve dizi dallarında 34 adaylıkla yarışan dijital yayın platformu Netflix, 2 ödülle hüsran yaşadı.


Sam Mendes’in yönettiği savaş filmi ‘1917’, ‘En İyi Film’ ve ‘En İyi Yönetmen’ ödüllerini, Quentin Tarantino’nun yazıp yönettiği ‘Bir Zamanlar Hollywood’da’ ise ‘En İyi Senaryo’ ve ‘Müzikal/Komedi Dalında En İyi Film’ ödüllerini alarak geceyi zaferle kapattı.

6 dalda yarışan Marriage Story'e bir ödül

6 dalda yarışan Marriage Story'e bir ödül

6 dalda yarışan Netflix filmi ‘Marriage Story’, ‘Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu’ ödülü alabildi.‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü Joaquin Phoenix aldı

‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü Joaquin Phoenix aldı

‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü, anti kahraman ‘Joker’in hikayesini anlatan filmdeki performansı ile ABD’li oyuncu Joaquin Phoenix (45) kazandı. Oyuncu, 14 yıl önce de aynı ödülü Müzikal/Komedi Filmi dalında kazanmıştı.

Geceye altın ayar

Geceye altın ayar

ABD-İran’ın savaşın eşiğine gelmesi ve Avustralya’da süren çevre felaketinin gölgesindeki törene siyasi ve toplumsal mesajların damga vurması bekleniyordu. Ancak gecenin sunucusu Ricky Gervais’ın (58) törenin başında yaptığı konuşması sonrası gecenin seyri değişti. Ricky Gervais şu hicivleri yaptı:

'DEAŞ'a bile gidebilirsiniz'

'DEAŞ'a bile gidebilirsiniz'

  • Hepiniz duyarlı olduğunuzu söylüyorsunuz. Ama (Çin’de merdiven altı üretim yapan) Apple, Amazon ve Disney ile çalışıyorsunuz. DEAŞ dijital platform kursa, ilk iş menajerinizi arardınız, değil mi?
  • Ödül alırsanız sakın bu sahneyi politik mesaj vermek için kullanmayın. İnsanlara öğüt verecek konumda değilsiniz. Gerçek dünyadan bihabersiniz. Greta Thunberg kadar tahsiliniz yok. Ödülünüzü alın, defolup gidin.


*İngiliz komedyen Ricky Gervais töreni 5’inci kez sundu.

‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülü  Renee Zellweger'e

‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülü Renee Zellweger'e

'Judy' filmindeki rolü ile ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü Renee Zellweger (50) kazandı. Zellweger, en son 16 yıl önce ‘Soğuk Dağ’ filmiyle aynı ödülü kazanmıştı.

Bütün gözler Brad Pitt ve Jennifer Anniston'daydı

Bütün gözler Brad Pitt ve Jennifer Anniston'daydı

Brad Pitt, Oscar ödülünün habercisi sayılan altın Küre’yi 24 yıl sonra aldı. Brad Pitt aynı ödülü 24 yıl önce ‘12 Maymun’ filmindeki rolüyle kazanmıştı.


ABD Los Angeles’ta yapılan 77. Altın Küre töreninde tüm gözler, 15 yıl önce boşanan Jennifer Aniston (50) ve Brad Pitt’in (56) üzerindeydi. ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödülü alan Brad Pitt konuşurken Jennifer Aniston onu buğulu gözlerle izledi.

Gecenin yıldızları: Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio

Gecenin yıldızları: Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio

Brad Pitt (56), ‘Bir Zamanlar Hollywood’da filmindeki performansı ile ‘Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü aldı. Pitt, rol arkadaşı Leonardo DiCaprio (45) için 'Suç ortağım Leo, sen olmasan burada olamazdım. Seninle o kapıyı paylaşırdım' dedi.


DiCaprio, Titanic filminin son sahnesinde sevgilisini bir kapı üzerine çıkarıp donmaktan kurtarmış, kendisi ölmüştü.

Efsane hüsran

Efsane hüsran

  • Altın Küre’de en heyecan verici adaylar Irishman filminin yıldızları Al Pacino (79), Jose Pesci (76) ve filmin usta yönetmeni Martin Scorsese (77) olmuştu. Ancak efsanevi isimler filmin yarıştığı 5 daldan elleri boş döndü.
  • ‘Müzikal/Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü kazanan Awkwafina (31) bu ödülü kazanan ilk Asyalı oldu.
  • En İyi Yabancı Film’ ödülünü alan ‘Parasite’ın yönetmeni Bong Joon-ho “Bu film kapitalizmle ilgili. ABD de kapitalizmin merkezi” sözleriyle alkış aldı. (Fotoğraftaki)

Gecenin en aşıkları: Scarlett Johansson ve Colin Jost

Gecenin en aşıkları: Scarlett Johansson ve Colin Jost

‘Marriage Story’ filmindeki rolü ile ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü almasına kesin gözüyle bakılan Scarlett Johansson (35) geceden eli boş döndü. Kırmızı halıda nişanlısı Colin Jost (37) ile birbirlerini öpücüklere boğarak gecenin en romantik çifti oldular.

Keith Urban’ın topuk hilesi

Keith Urban’ın topuk hilesi

Avustralyalı oyuncu Nicole Kidman’ın (52) boyu 1.80 santimetre. 14 yıllık müzisyen eşi Keith Urban’ın (52) boyu ise 1.78 santimetre. Urban, topuklu giyen eşinin yanında kısa kalmamak için kırmızı halıya ekstra platformlu ayakkabılarla geldi.

Tom Hanks'e Onur Ödülü

Tom Hanks'e Onur Ödülü

Tom Hanks (63), gecede ‘Cecil B. DeMille’ ödülüyle onurlandırıldı. Ödülü ailesine ve arkadaşlarına adadığı konuşmada ağladı.

Beyonce ve Jay-Z 2 şişe şampanya ile geldi

Beyonce ve Jay-Z 2 şişe şampanya ile geldi

Altın Küre Ödül Töreni’ne pop yıldızı Beyonce (38) ve rapçi Jay-Z (50) çifti korumalarına taşıttıkları iki şişe şampanya ile geldi. Jay-Z’nin üç yıl önce 200 milyon dolara ortak olduğu armand de Brignac marka şampanyalar, gece boyu çiftin masasında servis edildi.

Jennifer Lopez hediye paketine benzetildi

Jennifer Lopez hediye paketine benzetildi

ABD’li şarkıcı Jennifer Lopez (50), Valentino tasarımı elbisesindeki dev fiyonk yüzünden alay konusu oldu. JLO dev bir hediye paketine benzetildi.

Helen Mirren'ın 4 milyar dolarlık gerdanlığı

Helen Mirren'ın 4 milyar dolarlık gerdanlığı

İngiliz oyuncu Helen Mirren (74), ‘Harry Winston’ marka 4 milyon dolar değerindeki elmas gerdanlığı, yüzüğü ve künye seti ile gecenin en pahalı mücevherini taktı.

Cate Blanchett'in abajur stili

Cate Blanchett'in abajur stili

Kırmızı halının en başarılı yıldızlarından olan Avustralyalı oyuncu Cate Blanchett (50) 2019’un en iyi giyinen ismi seçilmişti. Altın Küre’deki şaşırtıcı tercihiyle sosyal medyanın diline düştü. ‘Mary Katrantzou’ tasarımı pilili elbisesi, abajura benzetildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ata Demirer ve Alara Bozbey köy düğünüyle evlenecek