78. Özel Güvenlik (ÖGG) sınav sonuçları açıklandı! Sorgulama için tıklayınız

Özel Güvenlik 78. temel eğitim sınav talimatının takvimine göre Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sonuçları bugün açıklanacaktı. Emniyet Genel Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı biraz önce sonuçları açıkladı.

12 Ekim 2018, Cuma 16:33 Son Güncelleme:
A A
78. Özel Güvenlik (ÖGG) sınav sonuçları açıklandı! Sorgulama için tıklayınız

Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen on binlerce kişi 30 Eylül'de sınava girdiler. 3 Ekim'de sınavın soru ve cevapları yayınlandı. Adaylar sonuçlar için bir fikir edinirken daha sonra kesin sonuçlara kilitlendi. Özel Güvenlik 78. temel eğitim sınav talimatının takvimine göre sonuçların bugün açıklanacaktı. Akşam saatlerine girilirken Emniyet Genel Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı biraz önce sonuçları açıkladı.

ÖGG SONUÇLARI

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ NASIL OLUNUR?

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için, Özel Güvenlik Eğitim Kurumunda aşağıda detayları yazılı eğitim programına iştirak etmeniz ve sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yılda 5 veya 6 kez düzenlenen ÖGG sınavına girmeniz gereklidir. Bu sınavlardan 60 puan alarak sertifika almaya hak kazanmış olacaksınız. Kazanamadığınız takdirde birbirini takip eden 4 sınava, sınav harcınızı ödeyerek girme hakkına sahipsiniz. 4 sınavın sonunda sınavı geçemeyenler, yeniden kayıt yaptıracak ve bütün işlemleri yenileyeceklerdir.

- Özel güvenlik görevlisi olabilmek için sabıka kaydınızın temiz olması gerekir.

- Silahlı girebilmek için 21 yaşını doldurmuş olmak ve en az lise mezunu olmak şartı aranmaktadır.

- Silahsız müracaat için 8 yıllık İlköğretim veya Ortaokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sağlık Bakanı Koca: Şu ana kadar kesin koronavirüs tanısı alan hiçbir hastamız olmadı