79. ÖGG ve 55. yenileme sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Soru ve cevaplar yayınlandı mı?

79. ÖGG ve 55. yenileme sınavı geçen pazar gerçekleşti. Sınava giren on binlerce aday sınav biter bitmez sonuçlara konsantre oldular. Talimat takviminden henüz haberdar olmayanlar, "79. ÖGG ve 55. yenileme sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusunu soruyor.

04 Aralık 2018, Salı 13:35 Son Güncelleme:
A A
79. ÖGG ve 55. yenileme sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Soru ve cevaplar yayınlandı mı?

Her yıl belirli dönemlerde ÖGG sınavları gerçekleşiyor. Son oturum ise 2 Aralık'ta gerçekleşti. On binlerce vatandaş, 79. ÖGG ve 55. yenileme sınavında ter döktü. Şimdi adayları soru ve cevaplar ile sonuç heyecanı sardı. İşte detaylar...

SORU VE CEVAPLAR NE ZAMAN YAYINLANACAK?

79. ÖGG ile ÖGG 55. yenileme eğitimi sınav soru ve cevapları 5 Aralık Çarşamba günü yayınlanacak. Fakat saat konusunda net bir açıklama henüz yok.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANIYOR?

79. ÖGG sınav sonuçları takvime göre 14 Aralık Cuma günü 55. yenileme eğitimi sınav sonuçları ise 21 Aralık Cuma günü açıklanacak.

Sınav Değerlendirme ve Yazılı Sınava İtiraz

Yazılı sınava itiraz eden adaylar Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgilerini bildirerek 10 TL ücret yatıracaklardır.

Adaylar, ilgili banka hesabına yazılı sınava itiraz ücretini yatırdıktan sonra Başkanlığımızın www.ozelguvenlik.pol.tr web adresinde yer alan “Özel Güvenlik Personeli/Aday” uygulamasından kendi kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak itiraz açıklamasını belirtikten sonra adayın itiraz kaydı oluşturulmuş olacaktır. Ayrıca banka hesabına yatırdıkları sınav itiraz ücreti dekontlarını İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim edecek ve ilgili personel adayların veri girişlerini Özel Güvenlik Bilgi Sistemine yapacaktır.

Ücretini yatırmayan adayların itiraz dilekçeleri işleme alınmayacaktır. Yapılan sınavla ilgili sınav soruları, cevap anahtarları, sınav sonucu, itiraz sonuçları ve sınavla ilgili talimatlar Özel Güvenlik Daire Başkanlığının www.ozelguvenlik.pol.tr web sitesinden Ar-Ge ve Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından ilan edilecektir.

Yazılı sınav sonucuna itiraz ile ilgili olarak talimatın 8.1. 8.2. ve 8.3. maddelerinde belirtildiği şekilde yapılacaktır. Özel Güvenlik Daire Başkanlığına dilekçe vb. şekilde yapılan müracaatlar ile ozelguvegitim@egm.gov.tr adresine yapılan itirazlar değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu durum sınav salonlarında gözetmenler tarafından adaylara duyurulacaktır. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.