8 adımda topuklu ayakkabıyla rahat etme rehberi

Topuklu ayakkabıları çok seviyoruz, ayaklarımızın ve bacaklarımızın görünümünü ne kadar güzelleştirdiğini biliyoruz. Ancak topukluların canımızı çok acıttığı, ayaklarımızı rahat ettirme konusunda sabıkalı oldukları da bir gerçek. İşte topuklu ayakkabıyla nasıl rahat edebiliriz sorusuna verilebilecek 7 faydalı cevap... 

30 Nisan 2018, Pazartesi 11:05
A A
Jel ve roll on desteği

Jel ve roll on desteği

Topuklu ayakkabılarınızın topuklarınızı vurduğu yerlere bir parça stick roll on deodorant sürebilirsiniz. Ayrıca jel topuk desteklerinden satın almak da bu konuda bir hayli yardımcı olacaktır. 

Sıkan ayakkabıları açmak için

Sıkan ayakkabıları açmak için

İlk olarak ayakkabınızda ısınınca deforme olacak bölgeler yoksa ayakkabınızı saç kurutma makinesiyle ısıtın ve ardından ayağınıza giyin. Ayakkabı henüz sıcakken ayağınızı ileri geri hareket ettirin ve soğuduktan sonra ayakkabıyı tekrar ısıtın. Bu işlemi birkaç kere yaptıktan sonra ayakkabının genişlediğini fark edeceksiniz.

Tuhaf yöntem

Tuhaf yöntem

Kulağa tuhaf gelse de 3. ve 4. ayak parmaklarınızı bir lastikle birbirlerine birleştirirseniz topuklu ayakkabıyla yürümekte daha az zorlanırsınız. Çünkü bu iki parmağı birleştirmek size ekstra denge sağlar.

Soğuk su

Soğuk su

Topuklu ayakkabı giymeden önce ayaklarınızı soğuk suda bekletin. Ayaklarınız bu şekilde daha az acıyacaktır.

Kaygan tabanlar için

Kaygan tabanlar için

Topuklu ayakkabılarınızın tabanı çok kayıyorsa zımparayla bu sorunun önüne geçebilirsiniz. 

Çoraplı çözüm

Çoraplı çözüm

Ayaklarınızın topuklu ayakkabılara alışması için evde çorapla giyip dolaşın, çorapla ısınan ayaklarınız ayakkabının açılmasını sağlayacaktır. 

Buzdolabı çözümü

Buzdolabı çözümü

Ayağınızı sıkan ayakkabıların açılması için su dolu bir poşeti ayakkabınızın içine koyup buzdolabında bekletin. 

Tedbirli olun

Tedbirli olun

Bütün çözüm yollarına rağmen uzun süre topuklu ayakkabı giymek ayaklarınızı bir süre sonra yoracak ve acıtacaktır. Bunun önüne geçmek için çantanızda her daim rahat bir çift ayakkabı bulundurun. 

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.