8 aylık hamile kadın sıra beklerken öldü

8 aylık hamile kadın sıra beklerken öldü

11 Eylül 2009, Cuma 13:55
A A

Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan polis memuru Metin Duru'nun 8 aylık hamile eşi 24 yaşındaki Elif Duru, kontrol için gittiği Adapazarı'ndaki Özel Ada Tıp Hastanesi'nde sırada beklerken aniden fenalaşıp yere düştü. Hastanede doktorlar tarafından hemen acil servise alınan ikiz çocuk annesi Elif Duru, yapılan müdahalelere rağmen öldü. Eşi gözleri önünde ölen polis memuru Metin Duru, Cumhuriyet Savcılığı'na başvurururken, Elif Duru'nun cesedi ölüm nedeninin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.3 ay önce Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapmaya başlayan polis memuru 28 yaşındaki Metin Duru, dün 8 aylık hamile eşi Elif Duru'yu Adapazarı kent merkezindeki Özel Ada Tıp Hastanesi Kadın Doğum Polikliniği'ne götürdü. Dr. Sevgi Küçükazay, ikiz çocuk annesi olan 8 aylık hamile Elif Duru'yu, sürekli öksürmesi nedeniyle göğüs hastalıkları polikliniğine sevk etti. Elif Duru, eşiyle birlikte poliklinikte sırada beklerken aniden fenalaşıp yere düştü. Hastanede doktorlar tarafından hemen Acil Servis'e alınan Elif Duru, yapılan müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.Eşi gözleri önünde ölen polis memuru Metin Duru, hastanede eşiyle ilgilenilmediğini öne sürerek olay çıkarttı. “Eşimi siz öldürdünüz” diye doktorlara bağıran Metin Duru'yu, hastaneye gelen meslektaşları sakinleştirmeye çalıştı.Hastaneye gelen Cumhuriyet Savcısı, ölümü şüpheli görerek Elif Duru'nun cesedini ölüm sebebinin tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderdi. Polis memuru Metin Duru, daha sonra Cumhuriyet Savcılığı'na eşinin ölümünde ihmalleri bulundukları gerekçesiyle hastene yönetimi ve doktorlar hakkında suç duyusunda bulundu. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

HASTANEDEN AÇIKLAMA

İkiz çocuk annesi 8 aylık hamile Elif Duru'nun göğüs hastalıkları polikliniği kapısında sıra beklerken ölmesiyle ilgili Özel Ada Tıp Hastanesi açıklama yaptı. Özel Ada Tıp Hastanesi yaptığı yazılı açıklamada, Elif Duru'nun 32 haftalık hamile olduğunu belirtilerek şöyle devam edildi: “Hastanemize gelen Elif Duru, 32 haftalık hamiledir. Saat 11.20'de hastanemize geldi. 20 dakika muayenesi sürdü. Kadın doktorumuz çocuğun muayene sırasında kalp sesinin olmadığını tespit etti. Tetkike gönderdi. Hastamız bir aydan bu yana öksürdüğünü belirterek öksürük şurubu istemiş fakat doktor hanım göğüs hastalıklarından muayene olmasını ve ilacın oradan alınması gerektiğini söylemiş. Saat 14.15'te göğüs hastalıklarına randevu verildi. Hasta tahlilleri yaptırmak ve ustrason ile çocuğun yaşayıp yaşamadığının öğrenilmesi için usltrasona sevk yapıldı. Hasta muayeneye gireceği an rahatsızlandı ve polklinik önünde acil servise alındı. Acilde genel cerrah hekimleri, kardialoglar ve göğüs hastalıkları uzmanları ile birlikte 50 dakika süren müdahalaye rağmen hasta kurtarılamadı. Hastamızın ölümü nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Gelecek olan netiyceye göre kesin ölüm nedeni açıklanacak.”

Zafer TOKUŞ/ADAPAZARI (Sakarya), (DHA)

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.