'8 ilde paralel yapı operasyonu' yanlış anlaşılmaymış!

'8 ilde paralel yapı operasyonu' yanlış anlaşılmaymış!

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, Kocaeli ile birlikte 8 ilde 'paralel yapı operasyonu' başlattı; ancak bir süre sonra Kocaeli Emniyet Müdürü Levent Yarımel operasyonda 'yanlış anlaşılma' olduğunu açıkladı

08 Kasım 2014, Cumartesi 13:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Daha önce de birçok polisin gözaltına alındığı 'paralel yapı' iddialarıyla ilgili olarak Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'nün yanı sıra İstanbul, Diyarbakır, Edirne, Sivas, Bitlis, Gümüşhane ve Ardahan'ı da kapsayan operasyon başlatıldı.
 
Bu sabaha karşı eş zamanlı başlatılan operasyonu doğrulayan Kocaeli Emniyet Müdürü Levent Yarımel, aralarında müdür, amir ve polislerin de bulunduğu 17 kişinin gözaltına alındığını, operasyonun devam ettiğini bildirdi.
 
İlerleyen saatlerde ise, bazı internet gazetelerinde aralarında eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu bazı isimler de verilerek gözaltıların sürdüğü haberleri yer alırken, saat 11.30 sıralarında gelişmelerle ilgili Kocaeli Emniyet Müdürü Levent Yarımel açıklama yaptı.
 
Emniyet Müdürü Yarımel, gözaltı uygulamasının Cumhuriyet Savcılığı talimatının yanlış anlaşılmasından kaynaklandığını belirterek "Gözaltı uygulaması kaldırıldı. Soruşturma kapsamındaki müdür amir ve memurların evlerindeki bilgisayarlar incelemeye alındı" dedi.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fahrettin Koca: İstanbul için alınacak tedbirleri kararlaştırdık