8 ton balığa el konuldu!

8 ton balığa el konuldu!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na bağlı ekipler, Kumkapı Balık Hali'nde genel denetim gerçekleştirdi. Ekipler 2 günde yaklaşık 8 ton balığa el koydu

22 Mart 2013, Cuma 11:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı 44 kişilik ekip, saat 03.00’da Kumkapı Balık Hali’nde denetim gerçekleştirdi.  Yapılan denetimlerde 2 günde yaklaşık 8 ton balığa el konulduğu, 24 iş yerine de 923 TL para cezası kesildiği belirtildi.

Denetimlerin 3 gündür devam ettiğini söyleyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Kontrol Sorumlusu Yaşar Kayabaşı, "3 gündür denetimdeyiz. İlk gün balık halinde denetim yapıldı. Burada toplam 5 ton balığa el konuldu. İkinci gün balıkçı barınaklarında, perakende satış yerlerinde ve soğuk hava depolarında denetim yaptık. İkinci gün 3 ton balığa el koyduk. İki günde toplam 8 ton balığa el koyduk, 24 iş yerine de 923 TL para cezası kestik. Sazan, turna ve böcek balıklarını zaman yasağından dolayı topladık. İstavrit, lüfer, mezgit ve tekire de boy yasağından dolayı el koyduk.

El konulan balıklar veteriner hekimleri tarafından inceleniyor. İnsan sağlığına zararlı olanlar imha edilirken, tüketime uygun olanlar alıcılara satılıyor. Balıklar, belirlenen bedelden alıcı bulunmazsa hayır kurumlarına bağışlanıyor" dedi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çaldıkları koyunları taşımak için 2 otomobil çaldılar