8 yıl boyunca çalışmadan maaş aldı

Çin'de sekiz yıl boyunca çalışmıyor olmasına rağmen maaşı ödenen devlet memuru sonunda işbaşı yaptı

15 Şubat 2011, Salı 18:17
A A
8 yıl boyunca çalışmadan maaş aldı

Jiang Jinxiang isimli memur, durumun bir yanlış anlaşmadan ibaret olduğunu söyleyerek kendini savundu.İlgili KonularJinxiang'ın sekiz yıl önce Fujian eyaletinde bir inşaat projesinde çalışırken ortaya çıkan uzlaşmazlık sonucunda işine son verilmiş. Devlet memuru, bu dönemden bu yana çalışmamış ancak maaşı ödenmeye devam etmiş.

Sözkonusu hatanın ortaya çıkması sonrası Jiang Jinxiang'ın davanışı Çin'de büyük tepki uyandırdı."Benim suçum yok, suç devletin"Jiang Jinxiang ise kendini savundu.Sekiz yıl önce görevine son verilmesi ardından başka bir göreve atandığının kendisine haber verilmediğini söyleyeyn Jinxiang, yaşananların bir yanlış anlamadan kaynaklandığını söyledi.

Yeniden işinin başına dönen Jinxiang, iş arkadaşlarının kendisine mesafeli davranmasını anlayamadığını belirtti. Çalışmayan devlet memuruna sekiz yıl boyunca maaş ödenmesi, Çin kamu sektörünün verimsizliği ve aşırı miktarda çalışan istihdam edildiği yönündeki eleştirileri haklı çıkaran bir olay olarak değerlendirildi.

BBC Türkçe

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.