8 yıl sonra yine aynı hisle: "Beni Beni, Bihter'ini!" (Aşk-ı Memnu Final)

Kanal D'nin 2008-2010 yılları arasında yayınlanan fenomen dizisi Aşk-ı Memnu, tekrar bölümlerinin ardından dün 'yeniden' final yaptı. Aradan geçen 8 seneye rağmen tıpkı yeni bir dizi bitiyormuş gibi sosyal medya sadece 'Bihter'i konuştu...

07 Eylül 2018, Cuma 08:58 Son Güncelleme:
A A

Yayınlandığı döneme damga vuran ve aradan geçen neredeyse 10 yıla rağmen hala aynı heyecanla izlenen bir dizi Aşk-ı Memnu... Başrollerinde Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Selçuk Yöntem, Hazal Kaya, Nebahat Çehre'nin yer aldığı efsane dizinin neredeyse her sene tekrar bölümleri yayınlanıyor. Dizi dün yeniden final yaptı ve sosyal medyanın tek konusuysa yine Bihter'in intiharı oldu!

Annesi Firdevs Yöreoğlu'nun hırsları arasında çocukluğu hep anne şefkatinden uzak geçen ve sonunda biricik babasını da annesinin ihaneti sonrasında kaybeden bir genç kadın Bihter...

İntikam ateşiyle yanıp tutuşurken zengin, kültürlü ve oturaklı bir adam olan Adnan Ziyagil ile evlenerek annesinin canını acıtmak isteyen Bihter, aslında kendi hayatını mahvedeceğinden habersizdi.

Çünkü aynı evde yakışıklı mı yakışıklı ama bir o kadar da 'korkak' Behlül Haznedar vardı! Adnan Ziyagil'in uzak akrabası ama 'yeğeni' ve hatta oğlu olarak gördüğü bu 'sinsirella' önceleri Bihter ve ailesine (cemiyetin taktığı isimle Melih Bey Takımı) karşı amcasını uyarırken, sonraları Bihter'e karşı bir aşk beslemeye başladı.

Gençlik tutkuları, Bihter'in manasız ve heyecansız evliliği, annesiyle yaşadığı sorunlar derken Bihter de çok kısa bir zamanda bu aşka düştü.

Ama gel gelelim asla mutlu bir günü geçmedi. Behlül'e çok kez 'kaçıp gidelim buralardan' dese de, onun deyimiyle 'ilişkiyi sahiplenecek cesareti yok' olan Behlül onu hep yarı yolda bıraktı!

Hatta onu başkalarıyla aldattı! Bununla da kalmadı sırf kendisini temizlemek ve amcasının imkanlarıyla rahat bir hayat sürmek için, amcasının kızı Nihal'le yakınlaşmaya başladı.

Bu yakınlık önceleri Firdevs Yöreoğlu'nun 'ittirmesiyle' olsa da Bihter hep engel olmaya çalıştı.

Lakin başarılı olamadı ve cehennem günleri başladı... Çünkü Behlül ve Nihal nişanlandı!

Kocasıyla problemleri her geçen gün daha da çok artan ve hırçınlığı sebebiyle ailesiyle de kopan Bihter, yapayalnız kalmıştı.

Hayatının aşkı olan Behlül'ü tamamen kaybeden, ailesini kaybeden, hayatta sahip olduğu herhangi bir şeyi kalmayan Bihter en sonunda hayatına son vermeye karar verdi.

Son ana kadar hain sevgilisi Behlül'den bir ışık, bir adım bekleyen Bihter herhangi bir karşılık alamadı ve düğün günü planını uygulamaya koydu.

Üzerinde damatlığıyla hala daha Bihter'i susması için ikna etmeye çalışan Behlül ise aslında bu hareketleriyle onu çoktan öldürmüştü!

Adnan Ziyagil'in de her şeyi öğrenmesi üzerine daha fazla dayanamayan Bihter, eşinin silahı ile kendisini öldürdü. Dün bir kez daha yayınlanan bu tarihe geçen final sahnesinde bir kez daha gözyaşları sel oldu aktı! Adnan Bey'in 'Sen benim oğlumdun!' yakarışı silah sesine karıştı. Ve Bihter Ziyagil bir kez daha hafızalara kazındı...

Sosyal medyadaki hayranları tarafından kendisi için mevlidler bile düzenlenen Bihter Ziyagil'i biz de bir kez daha anıyoruz... İşte sos

'Rahmetlinin ruhuna el Fatiha'

'Seni unutmadık Bihter Yöreoğlu!'

'Beni beni, Bihter'ini! Aklıma kazındı, silinmiyor'

'Aşkı için hayatından vazgeçen koca yürekli kadın'

'Unutursak kalbimiz kurusun'

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.