80 TL için şok eden rapor

Kızına 80 TL nafaka ödemesine karar verilen baba, spermlerinin yüzde 95 ölü olduğuna dair rapor aldı

01 Kasım 2009, Pazar 05:00
A A
80 TL için şok eden rapor

Nikahtan 1 yıl sonra doğdu

Bandırma’da özel bir şirkette çalışan Mehmet Emin İ. (44) bundan 13 yıl önce ilk kocasından boşanan F.İ. ile evlendi. Çiftin bir yıl sonra bir kızları oldu.

Mehmet Emin İ. bir süre önce eşinden bazı arkadaşlarıyla ilişkisini derhal kesmesini istedi.

Arkadaş uğruna boşandı

Çünkü Mehmet Emin eşinin arkadaşlarının fuhuş yaptığını düşünüyordu. F.İ. kocasına “Senden vazgeçerim arkadaşlarımdan vazgeçmem” diyerek karşı çıktı.

Bunun üzerine çiftin arasında şiddetli geçimsizlik başladı. F.İ.’nin açtığı dava sonucu çift Ocak 2009’da boşandı.

Nafaka vermemek için

Mahkeme Mehmet Emin İ.’nin kızına ayda 80 TL nafaka ödemesine karar verdi. Nafaka ödemek istemeyen Mehmet Emin İ. özel bir klinikten spermlerinin yüzde 95 oranında ölü olduğuna dair rapor aldı. Mehmet Emin İ. bu rapordan yola çıkarak kızın gerçek babası olmayabileceğini öne sürdü.

Başkasından ise ödemem

Mehmet Emin İ. Bandırma Aile Mahkemesi’ne raporla birlikte başvurup dava açarak kızın gerçek babası olup olmadığının tespit edilmesini istedi.

12 yıl sonra babalığını tartışmaya açarak şaşkınlık yaratan Mehmet Emin İ. şunları söyledi: “Eşimden yıllarca şüphelendim. Ama şüphemi bir türlü söyleyemedim. Çocuk bendense nafakayı öderim değilse ödemem.” Babalık tespitiyle ilgili davaya bu ay başlanacak.

Erdem ÖZCAN/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.